15 березня відбулася військова рада Повітряного командування «Захід». Під час її роботи учасники розглянули низку важливих питань, зокрема: зміцнення військової дисципліни та попередження правопорушень, стан роботи щодо створення і розвитку професійного сержантського складу, виконання посадовими особами заходів Плану «Року технічної готовності» в командуванні. Варто зазначити, що на засідання військової ради запросили військового прокурора Західного регіону України полковника юстиції Павла Богуцького.
З доповіддю «Про стан роботи посадових осіб з питань зміцнення військової дисципліни, попередження правопорушень та крадіжок, збереження військового майна у військових частинах повітряного командування «Захід» виступив заступник командира повітряного командування «Захід» з виховної та соціально-психологічної роботи – начальник відділу виховної та соціально-психологічної роботи полковник Сергій Кальчук.
Він доповів про те, що за звітній період у 86 відсотків військових частин Повітряного командування «Захід» не обліковано правопорушень, а також про те, що найбільш ефективно робота щодо зміцнення військової дисципліни організована у 114 бригаді тактичної авіації, 197 авіаційній базі та 76 окремому полку зв’язку. І наголосив на тому, що хоча в багатотисячному колективі Повітряного командування кількість скоєних злочинів вимірюється одиницями, однак миритись з таким станом справ в управлінні Повітряного командування не збираються, адже переважна більшість правопорушень скоєна в одній бригаді. Відтак ситуація з дотриманням законності у цьому колективі, на його глибоке переконання, потребує рішучих заходів. Полковник Сергій Кальчук підкреслив, що принцип персональної відповідальності за профілактику хабарництва, крадіжок військового майна, нестатутних взаємовідносин буде в повній мірі застосований до посадових осіб бригади. Ціною кадрових рішень порядок буде наведений. Протягом двох місяців 2011 року в бригаді з метою усунення недоліків в роботі керівного складу працювало 7 комісій у складі 48 офіцерів. Для усунення виявлених недоліків визначені стислі терміни. Задля профілактики правопорушень запропоновано провесту цілу низку заходів: заняття з особовим складом щодо неухильного дотримання заходів безпеки під час перебування на вулицях у якості пішоходів та водіїв транспортних засобів; відвідування командирами та їх заступниками з виховної роботи сімей військовослужбовців та надання допомоги у розв’язанні побутових проблем, проведення засідань рад офіцерів, рад сержантів, рад членів сімей військовослужбовців з метою посилення громадської роботи щодо впровадження здорового способу життя, кращих військових традицій та попередження пияцтва у військових колективах; вивчення передового досвіду офіцерів, сержантів, які досягли успіхів у згуртуванні військових колективів, вихованні дружби і військового товариства та висвітлення у військових та місцевих засобах масової інформації.
З доповіддю «Про стан роботи посадових осіб зі створення і розвитку професійного сержантського складу» виступив начальник відділу особового складу полковник Ігор Мацюк. Він зазначив, що в Повітряному командуванні «Захід» посади сержантського складу укомплектовані на 79 відсотків.
Виконати у повному обсязі планове завдання щодо відбору кандидатів на навчання для підготовки військових фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» у 2010 році не вдалось. Тож для забезпечення дієвого впливу та кардинальних змін у підходах до роботи з сержантським складом Збройних Сил України начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України наказав вважати 2011 рік роком сержанта. Відповідно до вимог наказу командири і начальники мають грунтовно попрацювати над покращенням ситуації. Зокрема, у плани підготовки військових частин на 2011 навчальний рік та в особисті плани роботи посадових осіб включені заходи Типового порядку роботи командирів з сержантським та старшинським складом, внесені зміни до програм командирської підготовки офіцерського складу щодо організації повсякденної діяльності та роботи з підпорядкованим сержантським та старшинським складом. Також затверджено деталізований порядок роботи командирів з сержантським та старшинським складом у підпорядкованих військах до взводу включно на підставі Типового порядку роботи командувачів, командирів з сержантським та старшинським складом з урахуванням специфіки проходження військової служби у конкретному виді Збройних Сил України. Вже до кінця року укомплектованість посад сержантського складу має сягати 90 відсотків. Задля виконання поставленого завдання військова рада Повітряного командування „Захід” постановила активізувати роботу ради сержантів щодо формування у сержантського складу свідомого ставлення до проходження військової служби за контрактом і впевненості у рівних можливостях кожного військовослужбовця стосовно самореалізації та підвищити індивідуальну роботу командирів всіх рівнів в процесах планування, відбору, навчання та утримання на військовій службі осіб сержантського складу.
Також 2011 рік визначений роком технічної готовності, тож на засіданні військової ради чимало уваги приділили питанням підтримання належного рівня справності озброєння та військової техніки. З відповідною доповіддю виступив заступник командира повітряного командування “Захід” з логістики полковник Олександр Ткаченко. В цьому навчальному році наказом начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України введено в дію нове поняття – парковий тиждень. Полковник Олександр Ткаченко зосередив увагу командирів частин на особливостях якісного проведення паркового тижня. Вже незабаром розпочнеться сезонне технічне обслуговування. Заступник командира повітряного командування «Захід» з логістики запропонував під час його проведення виконати цілу низку заходів, що сприятимуть покращенню технічної готовності військових частин.

Владислав НАЗАРКЕВИЧ.

Коментарі закрито