На Львівщині Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» Міністерства оборони України обрав курс на покращення якості обслуговування пацієнтів

Posted: 13.07.2012 by rmclviv in Ознака часу, реалії та перспективи
Позначки:, , , ,

Нещодавно на посаду начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» Міністерства оборони України призначено полковника медичної служби Василя Чудика. Новий керівник вже встиг ознайомитися із станом справ в установі, внести корективи у діяльність медичного колективу та намітити план дій на перспективу.
— Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» та його медичний персонал, а у народі Трускавецький військовий санаторій, мені добре знайомий, адже я до 2010 року обіймав посаду заступника начальника Центру, — розповідає Василь Петрович. — Тому ознайомлення із проблемами санаторію не зайняло багато часу. Скажу відверто, сьогоднішній стан справ в установі складний. Працювати є над чим. І у першу чергу — це нагальні проблеми.
Серед пріоритетних напрямків роботи новий керівник виділив введення до початку опалювального сезону першої черги міні-котельні, щоб забезпечити пацієнтів гарячою водою, а взимку обігрівати приміщення. Адже система опалення, яка існує, дуже обтяжлива для установи: щомісяця за підігрів води військовий санаторій платить близько мільйона гривень, а зимою ця цифра зростає у півтора рази. Нове устаткування міні-котельні дозволить значно зменшити витрати на опалення та підігрів води.
— Нажаль, сьогодні маємо борг близько 2 млн. грн по оплаті за харчування та опалення, — продовжує розповідь полковник медичної служби Василь Чудик. — У цьому напрямку проводиться серйозна робота, вже вдалося побороти його зростання, залишилося тільки погасити. Після розв’язання цих нагальних проблем візьмемося за удосконалення лікувально-діагностичної бази. І хоча обладнання функціонує без збоїв, проте воно застаріле. А нам хотілося б іти у ногу із часом і не відставати від інших санаторіїв нашого регіону. Також потребують розширення підрозділи аромотерапії та озонотерапії. У планах — відновити соляну кімнату, відкрити фітобар. Ці заходи дали б нам можливість значно розширити спектр процедур спрямованих на лікування та оздоровлення органів дихання пацієнтів. Не буде зайвим й облаштування міні-басейну.
Новий керівник Центру пояснив, що завантаженість санаторію на рівні 85-90 відсотків значно спростило б розв’язання окреслених проблем. Крім цього Василь Петрович вважає, що частка пільгових категорій відпочиваючих, яка становить 25-30 відсотків, а це — військовослужбовці, ветерани військової служби та учасники бойових дій, які тут проходять лікування, реабілітацію та відновлюють своє здоров’я, могла б бути більшою.
Він переконаний, що створення нового інтернет-сайту про можливості військового санаторію, виведе Центр із певного інформаційного вакууму і значно підвищить його привабливість та конкурентоспроможність на ринку оздоровчих послуг.
До речі, Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» Міністерства оборони України розташований в унікальній кліматичній зоні передгір’я Східних Карпат, в південно-західній частині курорту Трускавець. Військові медики Центру лікують захворювання нирок і сечовивідних шляхів, органів травлення, дихання, обміну речовин, опорно-рухового апарату та інших. Він користується популярністю не лише серед військовослужбовців, а й у цивільного населення України та пацієнтів зарубіжних країн. Наприклад цього року у санаторії оздоровилися та відпочили люди з Польщі, Німеччини, Туркменії, Таджикістану, Узбекістану, Росії, Білорусі та Ізраїлю.
— Унікальність трускавецького курорту в тому, що тут є прекрасні мінеральні води: «Нафтуся», «Марія», «Софія», «Бронеслава» і «Юзя» із різними лікувальними якостями, — зауважив полковник медичної служби ВасильЧудик. — Вони використовуються для лікування сечостатевої сфери, гепатобіліарної зони, порушення обміну речовин та при інших захворюваннях. Трускавецькі мінеральні води відома із далекої давнини. Перші згадки датуються 14 століттям, а сам курорт Трускавець відомий з 1800 років. Крім мінеральних вод цей край багатий на природний мінерал озокерит — речовину нафтового походження, яка використовується для лікування захворювань опорно-рухового апарату, а також хронічних захворювань сечостатевої сфери, печінки та підшлункової залози, — сказав Василь Петрович.
Він також зазначив що, сьогодні у військовий санаторій може приїхати кожен. Протягом 3 діб медичні працівники здійснять повне медичне обстеження людини, а кваліфіковані лікарі призначать індивідуальне лікування, яке триватиме у затишку передгір’я Східних Карпат.

Вадим БАКАЙ.

Коментарі
 1. Petro Zakusylo коментує:

  ….Кілька місяців назад, в керівництві санаторію,була введена нова «ПОСАДА», яку зайняла Ірина Оленич (випускниця географічного факультету університету)!?
  І власне з приходом п. Чудика Василя Петровича (http://www.stejka.com/rus/lvovskaja/truskavec/sanatoriy/voennyy_sanatoriy1/)
  в якості нового начальника центра медичної реабілітації та санаторного лікування “Трускавецький”, плюс «
  професіоналізм» Ірини Оленич в санаторії розпочалися «ЧУДА».
  Нове керівництво, чітко усвідомлюючи фінансові проблеми трудового колективу санаторія (які працювали на 0,5 ставки на протязі останніх півроку і при тому сумлінно виконували свої обов’язки) вирішило «погасити» БОРГИ САНАТОРІЯ, а це 2 млн. гривень, за рахунок працівників санаторію. В літній період,санаторій був заповнений достатньо відпочиваючими для переведення працівників на повну ставку.
  Але не так сталося ,як гадалося … Керівництво санаторію зробило так:практично всі працівники залишились працювати на 0,5 ставки при повній загрузці санаторія відпочиваючими… Ну і з «приходом» нового керівництва була впроваджена і нова методика відносин керівництва з трудовим колективом. Хамство, зверхнє ставлення до працівників, відверта брехня та наклепи; відсутність моральних та трудових принципів роботи офіцерського складу санаторія з цивільним працівниками. За 70 років існування санаторія такого ніколи не було. В санаторії штучно створені умови психологічної напруги серед трудового колективу. Неугодних працівників під тиском звільняють з роботи. За два місяці таким чином було звільнено біля 60 чоловік. А на нові місця зразу ж були прийняті «свої» люди і на повну ставку….Безперечно і планове скорочення у жовтні ( кілька десятків чоловік) і та вся тяжка психологічна атмосфера в трудовому колективі, невпевненість працівників в позитивних зрушеннях в санаторії звичайно ж зіграє свою негативну роль у привабливості військового санаторію серед відпочиваючих.…

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s