Офіцери 13 армійського корпусу навчалися відбирати кандидатів на військову службу за контрактом

Posted: 18.08.2012 by rmclviv in Ознака часу, реалії та перспективи
Позначки:, , ,

В 13 армійському корпусі Сухопутних військ Збройних Сил України підбито підсумки проведення інструкторсько-методичних занять, що відбулися у Львові, на базі 80-го окремого аеромобільного полку та міського Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного об’єднаного районного військового комісаріату.
– Цей захід ми проводили відповідно до постанови Військової ради та рішення командира 13 корпусу генерал-майора Ігоря Колесника. До нього залучалися начальники штабів та начальники кадрових органів нашого корпусу з метою удосконалення знань та вироблення єдиних поглядів на комплектування військових частин військовослужбовцями військової служби за контрактом з числа військовослужбовців строкової служби за військовозобов’язаних. Загалом, керівники навчальних місць – і у полку, і у військкоматі – показали високий методичний рівень і ми дізналися чимало нового для себе, – зазначив керівник заняття – тимчасового виконуючий обов’язки начальника відділу особового складу штабу армійського корпусу підполковник Сергій Горобець.
Навчальний день складався із двох частин: теоретичної та практичної.  Під час першої, що відбувалася у 80-го окремому аеромобільному полку, військові прослухали низку лекцій. Зокрема, після ознайомлення із завданнями вербувального підрозділу щодо вивчення та відбору кандидатів для зарахування на  військову службу за контрактом жваву дискусію у них викликали питання форм та способів проведення агітації на цей вид військової служби та залучення до цього ресурсів центрів зайнятості.
– Обговорення розгорілася навколо питання привабливості армії для потенційних контрактників. Справа у тому, що основна частина здорового чоловічого населення на Західній України працює, так би мовити, на «виїзді» в країнах ближнього і дальнього зарубіжжя будівельниками, обслуговуючим персоналом тощо. Подекуди вони заробляють пристойні гроші, на відміну від того грошового утримання, яке зараз ми їх пропонуємо. Тож, очевидно, що на ринку праці військова служба за контрактом в західних областях є не дуже привабливою. Натомість, наше головне завдання полягає в тому, щоб переконати юнаків та чоловіків залишатися вдома, в країні та йти служити до нас. Повірте, це зовсім не легко. От ми і поділилися власним досвідом один з одним – які форми спілкування працюють, а які ні, – поділився думками заступник командира 80-го аеромобільного полку з виховної роботи майор Валентин Радик.
Його доповнив начальник відділу особового складу 24 окремої механізованої бригади майор В’ячеслав Вербицький, який переконаний, що необхідно створювати нові форми у пропагуванні військової служби за контрактом.
– Майже у всіх обласних центрах зайнятості створені куточки матеріали яких висвітлюють можливості сучасної української армії, її рейтинг на сучасному ринку праці. Такими центрами спільно з військовими комісаріатами, та представниками військових частин постійно проводяться міні-ярмарки вакансій та професій для молодих людей, які шукають роботу або бажають її змінити. Звичайно проведення таких заходів для нас – військових – є реальною нагодою ознайомити запрошену цивільну молодь та безробітних з порядком відбору та умовами прийому на контрактну службу в Збройні Сили України, соціальні права та пільги, якими користуються військовослужбовці за контрактом однак цього, переконаний, замало. Особисто я, спілкуючись із потенційними кандидатами, часто застосовую мову «цифр». Наприклад роблю акцент на тому що «роботяги» на будівельних роботах в межах області за місяць заробляють близько трьох тисяч дев’ятсот гривень, з них витрачають на проїзд та харчування близько дев’ятиста гривень, тобто залишається в приблизно три тисячі гривень з копійками.  Сума звичайно пристойна, але… Я починаю пояснювати наступним чином – грошове утримання по першому контракту у нас складає близько тисячі сімсот гривень, але з кожним роком воно зростатиме завдяки просуванню по службі й збільшенню вислуги років; військовий однострій видається безкоштовно (на ринку коштує від 350 гривень), 8-ми годинний робочий день, обід за рахунок оборонного відомства (навіть якщо його вартість  буде 20 гривень то за місяць набіжить сума в чотириста вісімдесят гривень). Отже разом виходить дві п’ятсот тридцять гривень – дещо менше, однак якщо взяли до уваги ще й пільги, які будуть отримані під час військової служби і під час звільнення у запас, то шальки терезів схиляються, все ж таки, на користь військової служби за контрактом. Ось так і працюємо, – зазначив він.
Перед початком час другого етапу заняття тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара Львівського обласного військового комісаріату полковник Ігор Родзяк  звернув увагу офіцерів на те, що активізація роботи на рівні корпусу із залучення кандидатів на військову службу за контрактом вимагатиме від них нових знань, навичок.
– Тут, на базі Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного об’єднаного районного військового комісаріату ви матимете можливість відпрацювати для себе алгоритм дій з порядку відбору та вивчення кандидатів на військову службу за контрактом з числа військовозобов’язаних, – зазначив він.
В свою чергу заступник обласного військового комісара – начальник відділу обліково-мобілізаційної роботи полковник Ігор Сизонов повідомив про те, що в рамках заходу присутні ознайомилися тим, як проводиться робота із документування інформації про військовозобов’язаних, загальним порядком роботи  військкомату, а також відвідали призовну дільницю Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного об’єднаного військового комісаріату, де оглянули матеріально-технічну базу.

ВІталій ІВАНОВ.

Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s