В Ужгороді, на базі 15-го гірсько-піхотного батальйону 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України відбулися одноденні збори із офіцерами структур виховної та соціально-психологічної роботи 13-го армійського корпусу.
Захід проходив під керівництвом заступника командира 13 АК з виховної та соціально-психологічної роботи — начальник відділу полковника Володимира Яцентюка. У ньому взяли участь близько 50 офіцерів-вихователів.
— Командир 13-го армійського корпусу генерал-майор Ігор Колесник поставив нам завдання обговорити під час зборів нагальні проблеми стану військової дисципліни та правопорядку і визначити шляхи нашої подальшої роботи згідно вимог, які окреслив Головнокомандувач Збройних Сил України — начальник Генерального штабу генерал-полковник Володимир Замана, — у вступному слові звернувся до присутніх полковник Володимир Яцентюк. — Ми маємо позбутися застарілих стереотипів у нашій роботі, озброїтися активними та прогресивними методами.
Тому під час зборів було обрано не банальне надиктовування лекційного матеріалу, а живе спілкування офіцерів. Для обговорення учасникам пропонувався конкретні випадки, які траплялися у тій чи іншій військовій частині. Офіцери — заступники командирів з виховної роботи давали детальну характеристику подіям та правопорушення, визначали причини їх виникнення та ділилися досвідом щодо проведення профілактичних заходів, направлених на їх попередження.
Головні питання, які розглядалися під час зборів, стосувалися аналізу стану військової дисципліни та правопорядку, роботи щодо збереження життя та здоров’я особового складу частин та підрозділів, змін у антикорупційному законодавстві України, алгоритму роботи командира військової частини у разі виявлення корупційних діянь та їх профілактика, дотримання антикорупційного законодавства. Також були підбиті підсумки роботи структур виховної та соціально-психологічної роботи під час комплексу дослідницьких експериментальних командно-штабних навчань з органами військового управління та військами (силами) «Перспектива-2012».
— Під час зборів значну увагу ми також надали такому напрямку діяльності як духовне виховання військовослужбовців, — зазначив полковник Володимир Яцентюк. — У цьому аспекті детально обговорили як налагодити співпрацю із представниками різних релігіних конфесій, можливість проведення щотижневого Богослужіння у гарнізонах для військовослужбовців та членів їхніх роди та інших заходів духовного спрямування.
Володимир Миколайович також розповів, що учасники зборів вважають за необхідне більш якісно проводити у військових колективах культурно-виховну та просвітницьку роботу, їй необхідно надати особливого значення. Адже відсутність повноцінного дозвілля для військовослужбовців та членів їхніх родин, як офіцерів, так і військовослужбовців військової служби за контрактом рядового, сержантського та старшинського складу спонукає їх шукати різноманітні розваги далеко за межами гарнізону. Він наголосив, що потрібно відновити роботу гуртків, клубів по інтересах, художню самодіяльність, пропагувати здоровий спосіб життя, зацікавити їх до занять спортом, вивчення іноземної мови тощо. І у всіх цих починаннях офіцери структур виховної роботи повинні бути у перших рядах.
Слід зазначити, що офіцери-вихователі наприкінці заходу висловили думку, що подібні зібрання необхідно проводити частіше, адже це дає їм можливість поспілкуватися, перейняти передовий досвід своїх колег і у подальшому ефективно його використовувати у роботі.
На завершення заступник командира 13-го армійського корпусу з виховної та соціально-психологічної роботи — начальник відділу полковник Володимир Яцентюк окреслив основні напрямки діяльності органів виховної роботи у частинах, поставив завдання щодо впровадження вимог керівного складу Збройних Сил України та командування армійського корпусу у повсякденну життєдіяльність.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s