У Володимирі-Волинському відбулися збори із командирами батальйонів 13 армійського корпусу

Posted: 11.04.2013 by rmclviv in Бойова підготовка, аспекти бойової підготовки
Позначки:, , , ,

Упродовж 9-10 квітня, у Володимир-Волинському гарнізоні відбулися заняття з командирами батальйонів військових частин 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України та їх заступниками. У заході брали участь понад 100 офіцерів на чолі із заступником командира 13 армійського корпусу з матеріально-технічного забезпечення полковником Миколою Шевцовим.
Основною метою зборів було визначено вивчення офіцерським складом проблемних питань, що виникають під час зняття зразків озброєння та військової техніки з тривалого зберігання. А також, проведення практичного випробування зразків техніки перед подальшою експлуатацією.
Для ефективного проведення занять та робіт комбати та їхні заступники були розподілені на підрозділи. Зведений танковий взвод очолив командир танкового батальйону 51 окремої механізованої бригади 13 АК підполковник Валерій Дуріхін, ротою на БМП-2 командував командир 1 механізованого батальйону тієї ж бригади підполковник Сергій Сулімов. Старшим колони автомобільної техніки був призначений командир ремонтно-відновлювального батальйону підполковник Олег Головач. У перший день зборів офіцери особисто здійснили комплекс заходів із зняття зі зберігання автомобільної та бронетанкової техніки. Зокрема, були проведені роботи на бойових машинах піхоти БМП-2, артилерійських самохідних установках 2С3 «Акація», танках Т-64БВ, а також автомобілях ГАЗ-66 та ЗІЛ-131.
Відзначимо, що у встановлені терміни техніка була приведена у готовність і вишикувана у колони. Згодом, відповідно до вимог бойових статутів, командирами зведених підрозділів були віддані бойові накази на здійснення маршу, метою якого була перевірка працездатності озброєння та військової техніки, вдосконалення навичок у водінні та злагодженості зведених екіпажів. Марш здійснювався за декількома маршрутами: для колісної техніки було визначено 150-кілометрову дистанцію автошляхами між п’ятьма населеними пунктами із поверненням у пункт постійної дислокації. Для гусеничної техніки маршрут був дещо коротшим –100 кілометрів.
Загалом, усі офіцери показали задовільні практичні навички в управлінні транспортними засобами. Але, потрібно відзначити упевнені дії та високий рівень технічних знань заступника командира танкового батальйону 24 окремої механізованої бригади капітана Сергія Воробйова, командира батальйону 55 лінійно-вузлового полку зв’язку майора Анатолія Робуля, заступника командира механізованого батальйону з озброєння 51 окремої механізованої бригади майора Віталія Комара.
– Захід, який був проведений на Волині, на базі 51 окремої механізованої бригади, виявився не лише корисним у плані підтримання теоретичних та практичних знань офіцерського складу, а й насправді цікавим. Довелося багато попрацювати руками. Під час виконання робіт ми пригадали усі тонкощі зняття техніки з тривалого зберігання. Цей процес потребує досконалих навичок, адже ми навчаємо цьому особовий склад. Повинні пояснити своїм підлеглим як й у якій послідовності відбувається увесь цикл обслуговування техніки перед постановкою її у стрій. До того ж, під час здійснення маршу ми відновили практичні навички у водінні бойової техніки. Це також важливо, адже одна справа віддавати накази водіям, а зовсім інша – відчути себе за кермом бойової техніки. Завдяки спілкуванню між собою, а також досвіду, що передавали нам досвідчені товариші, ми вчилися, як кажуть, на ходу, по-похідному, вирішувати проблеми, які виникають експлуатації кожного виду техніки. Такі збори, із неодмінним практичним компонентом, однозначно потрібні для якісної підготовки, та самовдосконалення офіцерського складу, – ділиться враженнями командир батальйону 55 лінійно-вузлового полку зв’язку 13 АК капітан Дмитро Лосинець.
Упродовж другого дня занять, бойовий наказ зі здійснення маршу виконала техніка реактивного артилерійського дивізіону БМ-21, яку очолив його командир підполковник Олексій Цигікал та автомобільна техніка підвозу паливно-мастильних матеріалів на базі вантажних автомобілів КрАЗ. Цим підрозділом керував командир батальйону матеріального забезпечення підполковник Юрій Курачик. Колона мала такий самий 150-ти кілометровий маршрут, як і автомобільна техніка напередодні.
Згодом, заступник командира 13 армійського корпусу з матеріально-технічного забезпечення полковник Микола Шевцов підбив підсумки проведеного заходу, подякував військовослужбовцям за активну та наполегливу працю.
– Під час дводенних занять, завдяки відповідальній та наполегливій праці офіцерів нами було вирішено відразу декілька важливих та необхідних завдань. По перше – перевірено стан та працездатність автомобільної та гусеничної техніки окремої механізованої бригади, яка вже тривалий час перебувала на зберіганні. По-друге – командири підрозділів отримали методичні рекомендації та вдосконалили свої практичні навички у проведені робіт по підготовці широкого спектру зразків техніки та озброєння до маршу. І, по-третє, офіцерами було практично виконано марш на техніці, загальна відстань якого склала 400 кілометрів, – повідомив заступник командира 13 армійського корпусу з матеріально-технічного забезпечення полковник Микола Шевцов.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s