… Головний секрет гарної писанки – це піднесений настрій і душевна гармонія

Posted: 29.04.2013 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , , , , ,

Незабаром ми долучимося до найвеличнішого зі свят – Воскресіння Христового. Воно дарує всім нам надію на краще, змушує задуматись над своїми вчинками і робить людей добрішими. Ну і який Великдень в Україні без паски і писанки. А найкращі писанки – зроблені власноруч. За ініціативи Західного регіонального представництва Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства, командування окремого полку зв’язку та 58 будинку офіцерів мистецтву зробити писанку своїми руками навчали усіх охочих у військовому містечку Липники. Майстер-клас для військовослужбовців та їхніх родин з окремого полку звязку, радіотехнічної бригади та командного пункту повітряного командування “Захід” зібрав чимало людей, які прагнули навчитись цій традиції наших предків.
– Скільки себе пам’ятаю, перед Великоднем, я бралася робити писанки, – розповідає молода майстриня Марія Кореневич, – вчили мене цьому старша сестра. Я була зовсім маленька, та намагались намалювати складні узори. Звичайно, не все виходило. Та з часом з’явилися вміння і досвід. Треба мати бджолиний віск, писачок і фарби. Наносимо на яйце узор з воску, занурюємо у фарбу. Потім знімаємо віск, наносимо інший узор, занурюємо у фарбу і так доти, доки не нанесемо всі узори. Та головний секрет гарної писанки – це піднесений настрій і душевна гармонія людини, яка її робить. Якщо ви не в настрої, відкладіть цю роботу, або забудьте про лихе і не зліться.
Протягом декількох годин усі учасники майстер-класу опановували техніку писанкарства. Без власної красивої писанки не залишився ніхто. Найсумлінніші учні – дітлахи і військовослужбовці. Солдати  Сергій Запорожцев і Олексій Мазур прибули служити в окремий полк зв’язку з Луганщини. Кажуть, що в їхньому краї теж прикрашають яйця, та таких гарних писанок не роблять.
Можна не сумніватися – промисел наших предків жителі військового містечка не забудуть і не втратять. Бо мешканці Липників, як виявилося – вправні господарі і талановиті митці. Це засвідчила виставка народної творчості, яку вони самі й зініціювали.
– Ще за місяць до Великодня у нас в полку почали планувати святкові заходи, – розповідає заступник командира полку з виховної роботи підполковник Василь Лилак, – з’явилася ідея, а чому б не організувати до свят виставку робіт, створених руками військовослужбовців. Наша пропозиція знайшла щирий відгук серед військових, їхніх дружин і дітей. Так в бібліотеці полку ми змогли представити експозицію з більш ніж ста експонатів. Цей писанки, вишиті різним способом сорочки, рушники та картини, ляльки-мотанки. Колекція вражає розмаїттям та красою.
Про свої роботи їх автори розповідають з задоволенням. Зізнаються, рукоділля займає багато вільного часу, однак додає наснаги та гарного настрою.
– Іноді доводиться вишивати вночі, – розповідають прапорщик Ольга Рудь та старший солдат Ірина Гордюк, – один рушник чи сорочку можна вишивати і більше місяця. Та якщо це подобається – ніяка втома чи відсутність часу не змусять відмовитися від улюбленої справи.
Виставка творів військовослужбовців триватиме усі великодні свята. Не оминуло величне християнське свято і солдатів, які виконуючи свій військовий обов’язок, опинились далеко від рідної домівки.
– Воскресіння Христове приходить до усіх незалежно від посад і рангів. Наші солдати за бажанням відвідували храми, причащались і сповідались, – розповідає командир полку підполковник Володимир Мельник, – відтак зустріли свято як подобає християнину.
На солдатському столі були паска і ковбаска. А у декого – і власноруч розписані писанки.

Владислав НАЗАРКЕВИЧ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s