У ліцеїстів іспит з вогневої приймає полігон

Posted: 30.05.2013 by rmclviv in Військова освіта і наука
Позначки:, , ,

Днями на 233 загальновійськовому полігоні 13 армійського корпусу, що поблизу міста Рівне, із ліцеїстами 1-го курсу Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою були проведені заняття з вогневої підготовки. Понад 60 юнаків практично закріплювали набуті упродовж навчального року знання у володінні стрілецькою зброєю.
Перед тим, як взяти до рук бойову зброю, хлопці виконали комплекс обов’язкових підготовчих вправ. Зокрема, ліцеїсти повторили пункти заходів безпеки, будову автомата Калашникова, а згодом, під наглядом інструкторів практично виконав норматив зі складання та розбирання АК-74. Після підготовчого етапу, коли керівники занять на навчальних місцях пересвідчились, що ліцеїсти упевнено оперують теоретичними знаннями та знають методику поводження зі стрілецькою зброєю, юнаки отримали допуск до виконання 1-ї вправи навчальних стрільб з автомата Калашникова.
– Підготовка військового стрільбища до проведення стрільб – важливий елемент у організації практичних занять із особовим складом. До приїзду військових ліцеїстів ми готували мішенне поле особливо ретельно, щоби хлопці змогли показати хороші результати під час стрільб. Але це – лише пів-справи. Не менш важливий елемент – підготовка самого стрільця. Для набуття хороших стрілецьких навичок першокурсникам ліцею необхідно тренувати динамічні елементи здійснення пострілу. Починаючи від заряджання зброї, правильного положення тіла під час стрільби, прикладки зброї, утримання зброї на цілі, дихання  тощо. Коли ці аспекти хлопці засвоять чітко, то відмінні результати не забаряться. – підкреслив начальник стрільбища 233ЗВП капітан Василь Миколюк.
Віце-сержант 1-го курсу військового ліцею Владислав Вавелюк  на вогневому рубежі продемонстрував добрий результат. Згодом він розповів, що він та його товариші, в захоплені від проведення таких занять.
– Не кожний день ми маємо можливість тримати в руках справжню бойову зброю. Я переконаний, що практичні навички, які ми здобули, неодмінно знадобляться нам в майбутньому. Адже військовий ліцей для нас – перший етап у військовій кар’єрі. – зазначив юнак.
Задоволений результатами підлеглих й начальник курсу підполковник запасу Ігор Приступа. З його слів, головна мета педагогічного колективу Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою — дати учням фундаментальну підготовку, яка сприяє вступу випускників до вищих військових навчальних закладів Збройних сил України. Навчальний процес організовується таким чином, щоби теоретичні знання обов’язково закріплювались практичним застосуванням.
Згодом, після завершення основної програми занять, вихованці ліцею ознайомились з розташуванням військової частини відвідали солдатський клуб, їдальню парк бойових машин.  Заступник начальника полігону з озброєння майор  О. Волощук, який ознайомлював юнаків із основними зразками бойової техніки підрозділів Сухопутних військ ЗС України, не обмежився лише теоретичним екскурсом, але й дозволив ліцеїстам оглянути машини з середини, відчути себе у якості членів екіпажу бронетехніки.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s