Відбувся випуск у канадському Defence Public Affairs Learning Centre

Posted: 08.06.2013 by rmclviv in Міжнародне співробітництво
Позначки:,

В навчальному центрі зі зв’язків з громадськістю міністерства оборони Канади (Defence Public Affairs Learning Centre) відбувся випуск молодших спеціалістів – фото, відео- операторів та журналістів. Урочиста церемонія вручення дипломів та сертифікатів відбувалася за участі посадових осіб оборонного відомства Канади та… Збройних Сил України. Саме так, адже директором цього курсу був український офіцер майор Олександр Гайн, який впродовж трьох місяців здійснював загальне керівництво навчальним процесом, плануванням заходів, робою з особовим складом та безпосередньо навчанням на курсі.
– Цей випадок, можна назвати унікальним, адже вперше в історії військового співробітництва між ЗС України та Канади українського офіцера було призначено на керівну посаду в нашій армії, – зазначив керівник навчального Центру підполковник Марк Теріо. – Олександр з листопада 2012 року проходить військове стажування в ЗС Канади на посаді інструктора навчального центру зі зв’язків з громадськістю, а на початку березня було вирішено довірити йому цей курс. Це перший випадок в нашій історії, коли ми доручили таку відповідальну роботу іноземцю. У його розпорядженні було 4 канадських інструктори та 12 студентів: капралів й сержантів з усіх куточків Канади. Для нас це дуже показовий факт, адже він підтверджує тезу, що спільними зусиллями можна досягнути значних результатів у навчанні військовослужбовців обох армій мистецтву комунікації в суспільстві, – наголосив підполковник Марк Теріо.
Власне, українець проводив начитування лекційного матеріалу з профільних дисциплін: зв’язки із засобами масової інформації,  з місцевими громадами, організація прес-конференцій, проведення інтерв’ю, організація інформаційних приводів, лідерство, тощо. Після кожного блоку, учасники курсу складали екзамени. До слова, усі тести були направлені, радше, не для перевірки знань, а здебільшого – для сприяння вивчення матеріалу. Що дозволило, не зачіпаючи особистісних амбіцій, успішно сформувати продуктивну команду фото-відео журналістів, які під час 5-ти денного випускного екзамену у формі військових навчань були інтегровані в офіцерські команди. Вправа відбувалася на полігоні, під час навчань за сценарієм миротворчої операції під егідою ООН. Наш інструктор спільно із штатними викладачами оцінював дії своїх студентів та допомагав корегувати процес керівництву навчань.
– Для мене це призначення, є, перш за все, чудовою нагодою побачити етапи вишколу військовослужбовців іноземної армій безпосередньо з середини. Навчальний процес тут вкрай динамічний та збалансований, не дарма його тут називають – Adult learning environment, тобто курс для дорослих, – поділився особистими враженнями Олександр Гайн.
Загалом в Defence Public Affairs Learning Centre військовослужбовці канадської армії навчаються правилам спілкування з громадськістю, веденню інформаційно-роз’яснювальної роботи по зміцненню іміджу канадських збройних сил, методиці та практиці фото та відео- журналістики. Також у їхньому навчанні брали участь не лише штатні інструктори, а й практикуючі журналісти, професори, фахівці мас-медіа.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s