Відбувся виїзний прийом представника департаменту фінансів Міноборони

Posted: 19.06.2013 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:,

На базі громадської приймальні Міністра оборони України, де керівником майор юстиції Алла Сибірякова, відбувся виїзний прийом громадян області представником Департаменту фінансів оборонного відомства. Аби отримати вичерпні відповіді на свої питання фінансового характеру на цей день зареєструвалося двадцять відвідувачів.
За словами начальника відділу – заступника начальника управління з фінансування  військових частин та установ Департаменту фінансів МОУ полковника Олександра Клима основними питаннями, які порушувалися  під час прийому стосувалися пенсійного забезпечення, соціального захисту, прав та гарантій, встановлених законодавчими актами.
– Саме на такі умовні групи я б розподілив питання, на які сьогодні доводилося відповідати. До прикладу, пенсійному забезпеченню було приділено чималу увагу. Воно і не дивно, адже для військових пенсіонерів, членів їх сімей, вдів  померлих військовослужбовців воно є основним джерелом снування. І, звичайно, вони переживають за те, щоб її вірно нараховували, перераховували у відповідності до законодавства та вчасно виплачували. Також були питання, що стосувалися диспропорції у виплаті пенсій військовим пенсіонерам в залежності від часу звільнення за однакових умов: наводилися приклади, що військовослужбовець звільнений 10-20-30 років тому має меншу пенсію, ніж той що звільнений в останні роки. Було дано роз’яснення в тому, що на виконання соціальних ініціатив Президента України у три етапи було здійснено підвищення пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, крім пенсій військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей. З 1 липня 2012 року основний розмір пенсій було підвищено поетапно до 35 відсотків основного розміру пенсії. Таким чином, цю диспропорцію вдалося, для більшості військових пенсіонерів – ліквідувати, – зазначив він.
Також офіцер розповів про те, що були розглянуті також декілька питань щодо соціального захисту.
–    Зараз триває робота над вивільненням Збройних Сил від невластивих їм функцій, зайвої інфраструктури, тож питання соціального захисту військових пенсіонерів були передані органам соціального захисту населення за місцем проживання. Це й надання відповідних посвідчень, встановлення статусу, надавання відповідних пільг та гарантій. Багато років у військкоматах займалися цією роботою і було налагоджено якісну систему роботи з цим колом питань. Сьогодні ж все інакше – «соцзабези», на яких покладено тепер ці функції часто не володіють питанням, підходять до вирішення питань формально. Можливо, за деякий час все й налагодиться, але наразі по захист військові пенсіонери йдуть до громадських приймалень Міністра оборони України. Чим можемо ми їм допомагаємо – даємо поради, консультуємо з правових питань, допомагаємо скласти запити – поділився полковник Олександр Клим.
У свою чергу один з відвідувачів ветеран військової служби, інвалід 2 групи полковник у відставці Василь Поддубний позитивно охарактеризував ідею таких виїздів провідних фахівців оборонного відомства та поділився своєю проблемою.
–    Таку ініціативу я підтримую, адже не всі з нас можуть поїхати до Києва та записати на прийом до керівництва Міністерства оборони України та Генерального штабу. Сьогодні мені розповіли, що є графік, згідного якого до Львова приїдуть ще інші фахівці – це досить зручно не лише для мешканців області, а й Західного регіону.
Власне, з звернувся з питанням по перерахунку пенсії: мені, як ветерану військової служби, інваліду війни 2 групи Пенсійний фонд не перераховує пенсію відповідно до з мін, що відбулися в посадових окладах викладачів. Зараз посадовий оклад старшого викладача становить 1460 грн, а мені нараховують пенсію з посадового окладу 1200 грн. Саме через це, кожного місяця недоотримую 550 грн. Це мене турбує, тож я й звернувся нещодавно до громадської приймальні МОУ. Тут мені підтвердили те, що мій оклад має бути дійсно 1460 грн., а також видали відповідну довідку до Пенсійного фонду, яку ПФ трактує по-своєму і пенсію продовжує нараховувати зі старого посадового окладу (1200 грн). От і прийшов сьогодні по пораду – що робити, як довести, що хочу лишень тих грошей, які мені визначені законодавством. До речі, в такій ситуації опинився не лише я – насправді є багато представників викладацького складу, яким недоплачують, у середньому – 500-700 грн..
Загалом, традиція прийомів громадян, які стосуються різних актуальних питань компетенції оборонного відомства – існує давно. Як правило вони відбуваються у Києві та вимагають безпосередньої присутності громадян, а поїздка до столиці не завжди по кишені колишнім захисникам держави.
Нова ініціатива спрощує таке спілкування, адже тепер їм запропоновано більш зручнішу та  комунікативну схему для вирішення нагальних питань. Власне, відповідно затвердженого графіку прийом буде здійснюватися:

9 липня 2013 року – представником Управління по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації;
6 серпня 2013 року – представником Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України;
17 вересня 2013 року – представником Департаменту соціальної та гуманітарної політики  Міністерства оборони України;
29 жовтня 2013 року – представником Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України;
19 листопада 2013 року – представником Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України;
17 грудня 2013 року – представником Управління по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s