У Львові з нагоди Дня Конституції військові ознайомилися із стратегіями модернізації України

Posted: 26.06.2013 by rmclviv in Ознака часу
Позначки:, , , ,

Cьогодні, 26 червня, з ініціативи Регіонального медіа-центру МО України (м. Львів), за підтримки керівництва 58-го Будинку офіцерів та з нагоди Дня Конституції відбувся «круглий стіл» на тему: «Стратегії модернізації України» за участі військовослужбовців та працівників Збройних Сил України. На цей захід зібралося понад п’ятдесят представників військових частин Львівського гарнізону та засобів масової інформації, адже питання, які обговорювалися, є важливими і актуальними у нашому суспільстві.
З вуст заступника директора з наукової роботи Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидата економічних наук, доцента Андрія Ліпенцева присутні мали можливість почути кваліфіковану і аргументовану інформацію щодо основних процесів реформування у державній сфері нашої країни.
У цікавій бесіді піднімались складні питання. Зокрема зміст та особливості нинішніх реформ системи державного управління, сучасні підходи до їх реалізації.
— Основне завдання державного управління — це зробити так, щоб реалізовувалась у повній мірі Конституція держави, — наголосив Андрій Ліпенцев.
Присутні люди у погонах із цікавістю слухали розповідь про світовий досвід успішних практик реформування державного управління, наприклад у Канаді, Сполучених Штатах Америки, Сингапурі тощо. Наголошувалось, що у всіх країнах будь-які реформи до відчутних позитивних результатів проходили тернистий шлях і реалізовувалися протягом багатьох років.
Як зазначив Андрій Ліпенцев, в Канаді про реформу державного управління почали говорити ще у 1986 році, а реалізовувати її стали лише у 2006 році. У США подібна реформа теж тривала десятиліття. Отже слід очікувати, що реформи у нашій країні теж реалізовуватимуться не за один рік.
Більш детально він зупинився на стані реалізації стратегій реформування державного управління в Україні.
— Адміністративна реформа у нашій країні передбачає передусім суттєву зміну спрямованості й змісту адміністративно-правового статусу людини, — наголосив Андрій Ліпенцев. — Її метою є забезпечення реалізації прав і свобод громадян в їх взаємовідносинах з органами виконавчої влади у формах і засобами, які б забезпечували повсякденний демократичний режим цих відносин на основі непорушності конституційних прав і свобод людини і громадянина. У зв’язку із цим у змісті адміністративно-правового статусу людини перевага має надаватися визначенню не тільки її обов’язків перед державою, а насамперед її прав, за забезпечення реалізації і захист яких держава несе всю відповідальність, — сказав він.
Також чимала увага під час «круглого столу» була приділена питанням створення центрів з надання адміністративних послуг громадянам, у яких людина може отримати повний спектр послуг від державних органів влади та самоврядування. Адже сьогодні потрібно здійснити перехід від адміністративного управління до цивілізованого, європейського надання адміністративних послуг. До речі, такі центри вже успішно працюють у Луганську, Вінниці і Львів у цій галузі теж не пасе задніх. Загалом в Україні їх має бути створено близько 680 центрів.
— Україна сьогодні не може існувати без реформ, а громадяни повинні мати можливість отримувати якісні адміністративні послуги. Для цього повинна бути повага і довіра, здатність людей йти до мети, яку вони внутрішньо прийняли, — сказав на завершення «круглого столу» Андрій Ліпенцев.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s