Ретро-літаки «Air Squadron» прибули в Україну і здійснили посадку у Львові

Posted: 30.06.2013 by rmclviv in Міжнародне співробітництво
Позначки:, , ,

30 червня до Львівського міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького з Великої Британії прилетіли 27 ретро-літаків, створених у період Першої та Другої світових воєн і в повоєнні роки. Група з 60 членів авіаційної ескадрильї Сполученого Королівства, на чолі з головою ескадрильї паном Тімом Кларком, здійснили переліт на своїх літаках через усю Європу і розпочали 10-денний візит до України на запрошення Збройних Сил України.
Разом з групою прибув в Україну Його Королівська Високість Принц Майкл Кентський, активний і видатний Почесний член авіаційної ескадрильї. У Львові його зустрічали голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Юрій Думанський, заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Сергій Дроздов, начальник Львівського гарнізону генерал-лейтенант Павло Ткачук, командир Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Станіслав Павлович та інші.
За словами Голови клубу Тіма Кларка, це є великою честю отримати запрошення відвідати Україну, країну з прекрасними досягненнями в авіабудуванні.
Принц Майкл і члени авіаційної ескадрильї крім Львова відвідають міста Київ, Севастополь та Вінницю, де заплановані зустрічі з керівниками держави, командувачами видів Збройних Сил України і керівниками місцевої влади.
Згідно плану візиту у Києві місцем базування літаків “Air Squadron” вибрано Державний музей авіації, що входить до складу Національного авіаційного університету. Тут заплановано провести наземний показ літаків та польоти.
Візит сприятиме зміцненню двостороннього співробітництва між Великобританією і Україною. Під час перебування у Києві Його Королівська Високість Принц Майкл Кентський та інші члени клубу візьмуть участь у зустрічах, культурних заходах, відвідають ДП «Антонов», аеродром Повітряних Сил ЗС України у Василькові (де відбудуться спільні польоти), Національний авіаційний університет та нададуть благодійну допомогу дитячому лікувальному закладу МОЗ України.
Гості візьмуть участь у святкуванні річниці Балаклавської битви, яка є віхою у військовій історії Великої Британії. Відбудеться наземна реконструкція битви часів Кримської війни 1853-56 рр., організована Молодіжною громадською організацією «Київський клуб «Червона Зірка». Її завершить повітряний показ «Авіаційної ескадрильї» над полем бою, який виконає для української громадськості унікальна збірка старовинних британських літаків, збережених у відмінному технічному стані. Це стане актом вшанування пам’яті полеглих з обох сторін.
Слід зазначити, що масштабний показ історичних літаків на землі і в польоті, серед яких буде і один з кращих радянських винищувачів часів Великої Вітчизняної війни Як-3, відбудеться в Україні вперше.
Довідка.
Авіаційна ескадрилья є асоціацією друзів-однодумців, відданих авіації, яка опікується популяризацією авіації в цілому ряді областей і зміцненню уз дружби поміж друзів-авіаторів не лише в Сполученому Королівстві, але особливо за його межами. Вони роблять це шляхом проведення регулярних і часто складних перельотів на своїх приватних легких літаках по всій Європі та за її межами, до таких віддалених один від одного місць як Сполучені Штати до Аляски, Південної Африки, мису Нордкап, Москви, Йорданії та Пакистану.
Заснована в Лондоні в 1966 року, Авіаційна ескадрилья серед своїх перших членів мала легендарного льотчика-винищувача часів Другої світової війни сера Дугласа Бадера і сера Х’ю Дандеса, разом із іншими видатними військовими і цивільними льотчиками, такими як сер Макс Айткен і лорд Уотерпарк. Донині авіаційна ескадрилья, яка в даний час налічує не більше 100 активних пілотів, включає в себе кілька колишніх начальників штабу ВПС і інших старших офіцерів Королівських ВПС, британської армійської авіації та авіації Королівського військово-морського флоту. Його Королівська Високість принц Філіп є почесним комодором, а їх Королівські Високості принц Чарльз, принц Ендрю і принц Майкл – всі є Почесними членами, так само як і колишні очільники ВПС Сполучених Штатів , Росії, Пакистану і Південної Африки.
Клуб має благодійний фонд «Geoffreyde Havilland Flying Foundation». З метою підтримки розвитку британської авіаційної спільноти представники Клубу щорічно визначають кращих курсантів авіаційних училищ і вручають їм благодійні нагороди.
Учасники клубу здійснюють регулярні польоти в інші країни: вони відвідали США, Росію, Польщу, Йорданію, Пакистан, Марокко, Південно-Африканську Республіку.
Цього разу в Україні «Air Squadron» буде представляти такі типи літаків: Commander AC90, Pilatus PC XII, Mustang P-51, Baron Be58, Columbia 400, Baron Be55, Bonanza Be36, Cessna 182RG, Cesna 182, RV-9, Piper Dakota P28B, Robin Aiglon R100, Robin DR400, Cesna 172, Tiger Moth DH82, Super Cup PA18, Dragon DH-84, Jodel D1050.

 Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s