8 липня на Львівщині, на території Міжнародного центру миро творчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана України Петра Сагайдачного (Яворівський полігон) стартують українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2013». Цей захід відбуватиметься у рамках програми міжнародного військового співробітництва «Партнерство заради миру», у якій наша держава бере участь із лютого 1994 року.
Щороку, у рамках військового партнерства військовослужбовці Збройних Сил України беруть участь у різноманітних заходах поза межами нашої держави: виконують завдання у складі миротворчих місій, долучаються до військових навчань у різних країнах світу. Однак й на українських полігонах військовослужбовці різних країн світу активно обмінюються професійним досвідом, спільно навчаються протидіяти загрозам сьогодення. Цей рік не є виключенням. Вже сьогодні, 6 липня, для участі у «Репід Трайдент-2013» до України прибувають військовослужбовці 19 країн Європи та Північної Америки, які входять до Північноатлантичного альянсу, або є країнами-партнерами програми «Партнерство заради миру». Загалом у цьогорічних навчаннях братимуть участь понад 1300 військових з України, США, Великої Британії, Австрії, Азербайджанської Республіки, Республіки Болгарія,Вірменії, Грузії, Канади, Молдови, Польщі; Румунії, Сербії, ФРН тощо. Також, у проведенні навчань візьмуть участь військові фахівці командування NATO.
Співкерівником навчань з української сторони є перший заступник командира 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор В’ячеслав Назаркін. З американської – офіцер командування Сухопутних військ ЗС США у Європі полковник Альфред Рензі.
Зокрема, станом на 18.00 6 липня, на територію Міжнародного центру миротворчості та безпеки вже прибуло 244 військовослужбовця іноземних армій. Найближчі сусіди – військовослужбовці  Війська Польського прибули на навчання власною технікою, автомобілями «Хамві».
Відзначимо, що важливу роль у  забезпеченні своєчасного  переміщення військових підрозділів автошляхами Львівщини та організації безпеки учасників дорожнього руху здійснюють військовослужбовці Яворівського зонального відділу Військової служби правопорядку під керівництвом майора Юрія Максимова. Вони також слідкуватимуть за додержанням учасниками міжнародних контингентів правопорядку та військової дисципліни.
Відразу, після розміщення, учасники міжнародних  навчань приступили до попередніх тренувань.
Нагадаємо, що у неділю 7 липня, усі учасники «Репід Трайдент-2013» візьмуть участь у заняттях із заходів безпеки.
Офіційний початок навчань – у понеділок, 8 липня.

Володимир Скоростецький, Тарас Грень

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s