На Тернопільщині тривають навчальні збори зі студентами, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу. Понад 160 студентів Тернопільського Національного економічного університету проходять 30-ти денний польовий вишкіл на навчальному центрі 11-ї окремої гвардійської артилерійської бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, що поблизу Тернополя.
За словами начальника Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ полковника Володимира Гукалюка, тут студенти у польових умовах опановують військову справу.
– Під час навчального збору студенти, які здобувають фах спеціалістів мезанізованих і танкових військових частин, а також підрозділів наземної артилерії набувають командирських навичок та виконують вправи стрільб зі стрілецької зброї, зокрема, автомата Калашникова Ак-74, – зазначив полковник Володимир Гукалюк.
Офіцер також повідомив, що до підготовки студентів, які готуються за профілем фахівців наземної артилерії активно долучаються військовослужбовці 11-ї окремої гвардійської артилерійської бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Зокрема, офіцери військової частини проводять заняття з бойової підготовки та по напрямках підготовки фахівців-артилеристів.
Окрім того, зі студентами-артилеристами проводяться заняття з вогневої  тактичної, спеціальної, стройової та фізичної підготовки.
– Після польового військового збору та комплексного державного іспиту 27 липня на плацу 11-ї Тернопільської артилерійської бригади студенти урочисто складуть військову присягу на вірність Українському народові та їх буде атестовано до присвоєння військового звання «молодший лейтенант запасу».
Варто зазначити, що близько половини тернопільських студентів, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу планують пов’язати своє майбутнє із силовими структурами, зокрема і Збройними Силами України. Поетапне підвищення заробітної плати для військовослужбовців, яке розпочалося з квітня цього року робить професію захисника Вітчизни конкурентноздатною на ринку праці держави.

Василь ЛАБАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s