Активну фазу навчання «Репід Трайдент-2013» відвідали вищі військові керівники країн-учасниць

Posted: 17.07.2013 by rmclviv in Міжнародне співробітництво
Позначки:, , , , , , , ,

У середу, 17 липня, на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Яворівському районі Львівської області, дії багатонаціональних підрозділів у ході українсько-американського тактичного навчання «Репід Трайдент – 2013» оцінило вище військове керівництво Збройних Сил України та країн, які беруть участь у цьогорічному навчанні.
Серед високопосадовців, зокрема, були перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України адмірал Ігор Кабаненко, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов, командувач Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенант Дональд Кемпбел, головнокомандувач Сухопутних військ ЗС Республіки Сербія генерал-лейтенант Александар Живковіч, а також представники збройних сил інших країн. Поспостерігати за ходом навчання «Репід Трайдент – 2013» цього дня прибули представники дипломатичного корпусу країн-учасниць навчання, серед них: Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Джон Теффт, Посол Республіки Польща в Україні Хенрік Літвін, представники Київської асоціації військових аташе тощо.Серед делегації високоповажних осіб був і губернатор Львівщини Віктор Шемчук.
Супроводжували гостей начальник Львівського гарнізону – очільник Академії сухопутних військ імені гетьман Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук. А також співкерівники цьогорічного навчання «Репід Трайдент»: перший заступник командира 8-го армійського корпусу генерал-майор В’ячеслав Назаркін та офіцер командування Сухопутних військ ЗС США в Європі полковник Альфред Рензі.
На початку візиту генерал-майор В’ячеслав Назаркін ознайомив високоповажних гостей із організацією та порядком проведення «Репід Трайдент – 2013».
Після цього високопосадовці оглянули інфраструктуру Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Їм було запропоновано відвідати адміністративні та навчальні корпуси військового містечка «Центральне», ознайомитись із умовами проживання, спортивного та культурного відпочинку учасників навчання.
Згодом, високоповажні гості вирушили на огляд навчальних ділянок полігону та демонстрацію практичних дій учасниками «Репід Трайдент-2013». Зокрема, на першій ділянці британський взвод багатонаціональної аеромобільної роти виконав завдання із охорони важливого об’єкту, під час якого військовослужбовці підрозділу швидкого реагування здійснили десантування штурмовим способом та відбили напад «терористів» на територію умовного аеродрому.
На іншому начальному місці військовослужбовці ЗС Сербії продемонстрували порядок дій під час несення служби на контрольно-перепускному пункті.
Наступний етап – солдати та офіцери американської роти відбили напад терористів на пункт контролю дорожнього руху й організували евакуацію пораненого з поля бою за допомогою українського вертольоту Мі-8. Така процедура, за класифікацією НАТО, називається – «MEDEVAC» і є невід’ємним елементом у підготовці миротворчих підрозділів.
Згодом українські віськовослужбовці роти радіаціного, хімічного та біологічного захисту виконали завдяння із проведення спеціальної обробки особового складу та військової техніки від наслідків зараження в результаті застосування зброї масового ураження.
Неподалік українські десантники розвідувального взводу 95-ї окремої аеромобільної бригади разом із своїми колегами з Румунії та Республіки Молдова здійснили десантування із вертольтів Мі-8 та німецького військово-транспортного літака С-160 на визначений майданчик приземлення, який знаходиться поблизу ймовірного розташування бази «терористів».
У спеціально побудованому населеному пункті Даштак-1, який імітує міську забудову у можливому районі проведення миротоворчої операції, генерали, офіцери та передставники дипломатичного корпусу спостерігали за діями військовослужбовців Румунії, Молдови та Вірменії у складі багатонаціональної роти під час обшуку будівель та знешкодження незаконних збройних формувань.
У розташуванні базового табору високопосадовці заслухали доповідь командира багатонаціональної тактично групи щодо організації та проведення операції відповідно до сценарію, а також ознайомились із особливостями роботи штабів, до складу яких входять військовослужбовці різних країн.
Також вони мали можливість поспостерігати за організацією охорони та оборони базового табору багатонаціональної тактичної групи, а також як підрозділи реагують на напад противника. Військовими вертолітниками 16 окремої бригади армійської авіації 8 армійського корпусу СВ ЗС України було проведено практичну фазу тренування медичної евакуації пошуково-рятувальною групою із застосуванням лебідки.
На інших навчальних ділянках для високопосадовців було організовану презентацію лазерної системи імітації тактичних дій MILES, яка використовується у процесі бойової підготовки українськими військовими. А вітчизняні інструктори продемонстрували способи протидії застосуванню саморобних вибухових пристроїв.
Завершився візит високоповажних осіб на Міжнароднйи центр миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ брифінгом із представниками засобів масової інформації.
Відповідаючи на запитання журналістів, командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Генадій Воробйов відзначив, що такі навчання надають українським військовим можливість вивчити досвід збройних сил різних держав, щоби потім впроваджувати сучасні методики у підготовці наших миротворчих контингентів.
–    Великий плюс – це взаємосумісність підрозділів різних країн. Якщо навчитися разом виконувати завдання на навчальних полях, то й у реальній обстановці получиться працювати продуктивно, – підкреслив генерал-полковник Генадій Воробйов.
Зі слів командувача Сухопутних військ ЗС США в Європі генерал-лейтенанта Дональда Кемпбела, практична цінність подібних навчань надзвичайно велика для усіх сторін, тому він разом із українськими колегами буде обговорювати можливість їх продовження у наступних роках. Також, американський військовий високопосадовець підкреслив, що його надзвичайно приємно вразив рівень підготовки навчально-матеріальної бази Міжнародного центру миротворчості та безпеки.
Як підкреслив голова Львівської обласної державної адміністрації Віктор Шемчук, що для України провендення погдібних заходів міжнародного військового співробітництва є надзвичайно важливою. Координація діяльності військових перебуває на високому рівні. Завдяки таким заходам ми можемо підтримувати на належному рівні боєздатність наших вояків та готувати їх до спільних завдань разом з іноземними колегами.

Коментарі
  1. Isaiko Nina коментує:

    підкажіть, будьте ласкаві, чи можна переглянути фото чи віодеоматеріли саме з операції евакуації пораненого, та якщо можна, де саме?

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s