На Рівненщині військовослужбовці спільно з дубенчанами вшанували загиблих козаків на Козацькому редуті

Posted: 23.07.2013 by rmclviv in Військово-патріотичне виховання
Позначки:, , ,

У Дубенському гарнізоні за участі особового складу Центру дорожнього забезпечення відбулися заходи з вшанування загиблих козаків на Козацькому редуті.

– На цьому місці, між селами Плоска і Семидуби Дубенського району Рівненської області 1651 року закінчилась трагічно та велично Берестецька баталія. Тут загинуло кілька сотень козаків Івана Богуна, які героїчно захищали рідну землю, – розповів заступник начальника Центру з виховної роботи підполковник Юрій Нечитайло. – Для нас, сучасних військовослужбовців, це велика честь брати участь у вшануванні козаків, а їхня самопожертва – хороший урок мужності і відданості справі.

Вшанування загиблих розпочалося з літургії в каплиці. Після слова Божого дитячі козацькі курені змагалися у силових видах спорту, також був проведений конкурс патріотичної пісні. Після хресної ходи до редуту відбулася панахида по загиблих козаках, покладання вінків і літературно-музична композиція.

Наприкінці церемонії військовослужбовців Центру дорожнього забезпечення виконали салют.

Довідка. Знаменита Берестецька битва, в якій гетьман Богдан Хмельницький зазнав поразки, але довів Європі, що український дух — незламний, завершилася на козацькому редуті між селами Семидуби та Плоска Дубенського району. Тут для прикриття відступу військ 10 липня 1651 року залишилося три сотні з полку Івана Богуна, і вони сповна виконали покладену на них місію — зупинити польське військо. Ціна була дуже висока: жоден козак не випустив із рук зброю до останнього подиху.

Гетьман на битву під Берестечком покладав великі надії, адже у разі козацької перемоги Польща втратила б контроль над Волинню.

Спочатку в битві проти 150-тисячного війська польського короля Яна Казимира козаки мали успіх. Здавалося, перемога близько. Але в розпал баталії кримський хан Іслам-Гірей ІІІ (союзник Хмельницького) раптом вийшов з бою й забрав із собою гетьмана.

Ситуація різко змінилася. Селянсько-козацьке військо, керівництво яким взяли на себе полковники Джалалій та Богун, практично опинилося в оточенні…

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s