За підтримки керівництва оборонного відомства та з метою популяризації військової служби за контрактом серед молоді розташування 80-го окремого аеромобільного полку Високомобільних десантних військ Збройних Сил України відвідали учасники двотижневого пластового табору «Легіон». Близько вісімдесяти юнаків з усіх областей нашої держави, яким виповнилося 15 років під опікою заступника командира полку з виховної роботи підполковника Валентина Радика детально ознайомилися з інфраструктурою військової частини.

Вони відвідали розташування десантних рот, укомплектованих військовослужбовцями строкової служби, оглянули приміщення нещодавно уведеного в експлуатацію гуртожитку на сорок кімнат для військовослужбовців військової служби за контрактом. Також вони мали можливість скласти свою думку про соціально-побутові умови життєдіяльності десантників, а також скуштувати справжній солдатський обід.
Підкріпившись, пластуни відвідали заняття з рукопашного бою розвідувального підрозділу полку, оглянули зразки стрілецької зброї, що є на озброєнні у десантників та оглянули експозицію Воєнно-історичного музею 58 будинку офіцерів (музей ПрикВО).
Як розповів старший пластун Орест Гривнак усі учасники табору належать до «Ордена Залізної Остроги»
– Наша мета – полягає в тому аби наші прагнення здійснювалися в особистому і суспільному житті, а також аби такі пластові організації поширювалися в нашій державі. Ми постійно ведемо виховну роботу в 1 новацькому гнізді та 12 юнацьких куренях Пласту, проводимо літні табори (зокрема всеукраїнські – «Легіон», «Говерля», «Ревор», «Герць»). Ось і цього разу ми два тижні мандруватимемо Західною Україною. Особливістю цього табору є те що, програма і місце проведення кожного року змінюються, відповідно учасники до кінця не знають де саме він проходитиме і які завдання на них чекають. Незважаючи на це, цілий рік іде відбір бажаючих потрапити на «Легіон» та проводяться практичні навчання, які знадобляться на таборі.
Програма вкрай насичена, зокрема, відбудуться різноманітні теренові ігри з орієнтування на місцевості, скелелазіння, авто, інтелектуальні та спортивні змагання. Також хлопці, долатимуть смуги перешкод, ночуватимуть під напнутими тентами, без наметів, вправлятимуться в стрільбі у страйкболі та пейнтболі.
Орест розповів також про те, що відвідування військової частини є не випадковим. За його словами «Легіон», власне – це пластовий табір, який має сприяти самопізнанню учасників, віднайденню ними свого покликання та шляху в житті через спеціальну вишкільну систему тренінгів, вправ, занять та змагань. Заснований у 1996 році і проводиться щорічно. З 2005 року організатори, окрім табору, проводять також ряд заходів протягом року: військово-патріотичну спартакіаду «Експльозія», курси – Стрілець, Борець, Розвідник, Перо, Терен, Десант та ін.
–    Дати юнакам можливість пізнати самого себе, таке завдання ми ставимо перед собою. Адже розуміння потреби щодня ставати кращими, розвиватися всебічно: як фізично, так і розумово, духовно, емоційно – повинно стати нормою для кожного свідомого патріота, кожного громадянина, що прагне змінити Україну на краще. А, крім того –  хто ж краще розповість про десант, як не десантники? – наголосив Орест. – Також ми вже відвідали Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ще відвідаємо військову частину Внутрішніх військ МВС України та прикордонну заставу на Прикарпатті.
Варто зазначити, що цього дня пластуни чимало дізналися не лише про історію Високомобільних десантних військ, а також й про перспективи служби в цих елітних військах Збройних Сил України на військовій службі за контрактом.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s