23 серпня, вертолітники 7-го окремого полку армійської авіації пронесли Державний Прапор над центром Львова, а в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного було урочисто піднято Державний Прапор, який занесено у “Книгу рекордів України”. Зранку в центрі Львова відбулося урочисте вшанування державного символу країни – Державного Прапора України. У заході взяли участь перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Богдан Матолич, представники Академії Сухопутних військ ім. гетьмана П.Сагайдачного, Західного оперативного командування, місцеві політики, громадські та культурні діячі, представники силових структур, дитячі танцювальні та вокальні колективи.
О 09.55 під звуки Державного Гімну прапороносна група почесної варти Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного винесла Державний Прапор України та під звуки Гімну України підняла синьо-жовте полотнище на флагштоку, що навпроти обласної державної адміністрації та обласної ради.
О 10.00 вертолітники 7-го окремого полку армійської авіації продемонстрували свою майстерність присутнім, пронісши над центром Львова державний символ, розміром 12 на 24 метри, що був доставлений задля цього з АР Крим.

— Державний Прапор України  це символ нашої незалежності, соборності, спільності ідеалів, помислів і справ. Він уособлює наш національний дух та незламність волі. Для українців це кольори чистого неба і пшеничного лану. Ці кольори зародидилися в надрах українського народ, без будь-яких сторонніх впливів. І сьогодні наш синьо-жовтий прапор гордо майорітиме у кожному місті та селі України, – зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Богдан Матолич.
Також, в межах урочистостей він вручив ключі від автомобілів марки «Geely» 33 інвалідам війни-учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, особам, прирівняних до них, а також інвалідам загального захворювання та інвалідам з дитинства.
На продовження святкових заходів у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької відбулася урочиста Академія з нагоди 22-ї річниці незалежності України.

***

У Львівському обласному військовому комісаріаті, на чолі з військовим комісаром полковником Володимиром Щуром військовослужбовці та працівники Збройних Сил України також долучилися до ритуалу підняття Державного Прапора України.
Так, полковник Володимир Щур, звертаючись до особового складу зазначив, що в усі віки та всіх народів державний прапор був однією з найвищих і найшановніших святинь.
– Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. З проголошенням незалежної України національні символи – Гімн, Прапор і Герб – стали на сторожі утвердження суверенітету нашої держави, – зазначив він.
Право підняти Державний Прапор України було надано кращому офіцеру облвійськкомату підполковнику Андрію Дубовому, а найкращих військовослужбовців було відзначено подяками та грамотами.

***

В Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного також відбулися урочистості з нагоди всенародного свята. Серед гостей навчального закладу був присутній заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Василь Бахмацький.
Цього року завдяки сприянню голови Львівської обласної державної адміністрації Віктора Шемчука в Академії було урочисто піднято Державний Прапор, який занесено у “Книгу рекордів України”. Як підкреслив начальник Академії генерал-лейтенант Павло Ткачук, це є найбільше полотнище державного символу, площа якого становить 311 квадратних метрів. Його було виготовлено та вперше піднято в Євпаторії у 2008 році.
– Свято Державного Прапора нерозривно пов’язане з Днем Незалежності України, – підкреслив генерал-лейтенант Павло Ткачук. – І для нас, захисників Вітчизни, цей атрибут державної символіки має особливе значення, адже воїни завжди боронили державу та її прапор. Ми віддаємо йому свою повагу і нас переповнює почуття патріотизму!

***

Особовий склад Військово-медичного клінічного центру Західного регіону також долучився до вшанування Державного Прапора. Під час загального шикування виконуючий обов’язки начальника Центру полковник медичної служби Любомир Прокопович у своєму виступі зазначив, що одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності.
–     Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу, – наголосив він.
Також, в межах заходу відбулося інформування особового складу, зокрема, проте, що в порядку просування по службі капітана медичної служби Віктора Ловгу призначено начальником відділення гнійної хірургії Клініки ушкоджень, а випускника Української військово-медичної академії лейтенанта медичної служби Андрія Тірона – ординатором відділення щелепно-лицевої хірургії Клініки щелепно-лицевої хірургії та стоматології. А ще проте, що з нагоди свята та відповідно до Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ чергові військові звання “майор медичної служби” присвоєно капітанам медичної служби Вадиму Косенку та Віталію Кравченку.
Цього ж дня у клубі Центру відбулися урочистості з нагоди 22-ї річниці Незалежності України.

***

У Рівному, урочиста церемонія підняття Державного прапора України відбулася на плацу розвідувального батальйону, під керівництвом командира 13 армійського корпусу Сухопутних військ генерал-лейтенанта Ігоря Колесника.
Після проведення ритуалу офіцерські парадні розрахунки від управління армійського корпусу та полку зв’язку вирушили до центру міста на майдан Незалежності.
На майдані Незалежності урочисту церемонію підняття Державного прапора України проводили перші особи області та міста: голова обласної державної адміністрації Василь Берташ та міський голова Володимир Хомко. На урочистостях також були присутні й інші високопосадовці міста та області.
Особливої урочистості церемонії додала присутність на заході представників силових структур. Разом з військовослужбовцями армійського корпусу в одному строю були представники Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ, ліцеїсти Острозького ліцею з посиленою фізичною підготовкою.
Музичний супровід урочистостей здійснював військовий оркестр армійського корпусу під керівництвом військового диригента майора Анатолія Мазурка.

***

У Чернівцях, церемонія урочистого підняття національного стягу відбулася на Центральній площі за участі керівництва Буковини і Чернівців, військовослужбовців гарнізону та громадськості краю. За командою тимчасово виконуючого обов’язки начальника Чернівецького гарнізону обласного військового комісара полковника Василя Маланчука  військовослужбовці винесли Державний Прапор і під музику оркестру 300-го окремого механізованого полку відбулось його урочисте підняття.
Спілкуючись із журналістами місцевих засобів масової інформації, полковник Василь Маланчук наголосив, що саме під рідним стягом український народ утверджував свою незалежність, самобутність та державність.
– Прапор нашої держави – це наша слава, символ відродження України і нашої єдності. І саме під національним українським прапором зараз ми будуємо міцну, економічно самодостатню і успішну Буковину, – сказав голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв.
Голова облдержадміністрації висловив впевненість, що серця буковинців сповнюються гордістю за свій край, коли підіймається у небо державний синьо-жовтий прапор та звучить державний гімн України.
Завершився захід проходженням військовослужбовців гарнізону урочистим маршем по Центральній площі міста.

Довідка. Свято було встановлено 23 серпня 2004 року указом Президента Леоніда Кучми, хоча державним символом синьо-жовтий стяг став на 13 років раніше, в 1991-му. Історія ж його налічує не одне століття, хоча досі і рябіє деякими «білими плямами».
Як стверджують деякі дослідники, вперше появу полотен у таких кольорах було задокументовано в часи Грюнвальдської битві 1410 року, коли проти серед інших виступили і підрозділи, сформовані на землях, що входять у сучасну Україну. Серед них – «Леопольська» хоругва з жовтим левом на лазурному тлі. У XVI-XVII століттях хоругви таких кольорів використовувалися у Війську Запорізькому разом з іншими полотнищами, проте з часом, з XVIII століття, стали домінуючими. Прообраз ж українського прапора в його нинішньому вигляді з’явився 14 січня 1918 року в часи УНР, коли Центральна Рада видала закон про прапори флоту. Прапором військового флоту став синьо-жовтий двоколір, із зображення золотого тризуба з білим внутрішнім полем на синьому тлі. Варто зазначити, що в ті ж часи був у ходу і «зворотний» сучасному варіант: з жовтим полем вгорі і синім –  внизу.
Сучасний же прапор, незважаючи на те, що його часто називають «жовто-блакитним», насправді є синьо-жовтим стягом. Він являє собою прямокутне полотнище з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої – синього і нижньої – жовтого кольору, і відношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Віталій ІВАНОВ, Вадим БАКАЙ, Сергій БЕРЕЦЬ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s