У Бродівському військовому гарнізоні, в межах міжнародної програми НАТО-Україна розпочався курс “Менеджмент безпеки бізнесу” для військовослужбовців, які завершують службу, звільнених в запас або у відставку. Захід відбувся у Бродівській райдержадміністрації, а саме навчання відбуватиметься в навчальних класах педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича.
В урочистостях взяли участь менеджер Програми “Україна – НАТО” Крістофер Штаудт, виконавчий керівник Програми НАТО-Україна Олександра Огороднікова, директор Громадської організації «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» Андрій Рой, заступник керівника  апарату Наталія Матвійчук, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції Вадим Тимчишин Бродівської райдержадміністрації, представники військових частин, військового комісаріату.
Загалом, здобути нову спеціальність вирішило 28 військовослужбовців. Майбутні охоронці навчатимуться впродовж трьох місяців (350 навчальних годин) і, як їх запевнив, Андрій Рой випускники отримають свідоцтво державного зразку, міжнародний сертифікат та посвідчення Державної служби охорони при МВС України (УДСО), що дасть їм право працювати у службах безпеки та охорони підприємств, а також займатись власним бізнесом.
– Як ви знаєте це єдина охоронна структура, працівники якої мають визначені Законом права та повноваження на озброєну охорону та здійснюють повний комплекс охоронних послуг, – зазначив він.
Загалом навчання проводитимуть викладачі Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом та представники Державної служби охорони МВС України й педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича. Заняття включатимуть спеціальні дисципліни та низку загальних дисциплін (згідно ліцензії), серед них – право, трудове законодавство, кадрове забезпечення та економічні дисципліни, необхідні для праці керівникам служб безпеки та охорони підприємств. Також слухачі проходитимуть практичну підготовку на об’єктах міста Броди.
За словами Крістофера Штаудта ця програма розпочалася у 1999 році з одного курсу англійської мови.
– З року в рік вона розвивалася і, вже цього року, ми надали 950 місць на навчання у 23 містах України. Загалом, за всі роки нашої роботи перепідготовку пройшло близько 5900 слухачів, – розповів він.
– На сьогодні фінансування програми відбувається наступним чином: перша складова – містить цивільний бюджет, що приймається кожного року голосуванням представників 28-ми країн-членів Організації Північноатлантичного договору, друга – містить фінансування за підтримки трастового фонду «Партнерство заради миру», в якому беруть участь тільки країни-партнери. Цим коштом наразі свою діяльність  здійснюють схожі центри у містах Хмельницькому та Харкові.
Схожу програму Північноатлантичний альянс вже чотири поспіль  фінансує у Киргизстані (Середня Азія), також вона успішно діє у Мавританії (Африка),  Боснії і Герцеговині та Сербії на Балканах, – зазначив він.
Також Крістофер Штаудт наголосив учасникам курсів на тому, що хоч цей курс і є для них безкоштовним, але навчання фактично відбувається за рахунок платників податків.
–    Маю надію, що ви відповідально поставитеся до навчання і зробите все можливе аби почерпнути для якомога більше нових знань.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s