Українські миротворці у Демократичній Республіці Конго вивчають англійську мову

Posted: 02.09.2013 by rmclviv in Миротворчість
Позначки:

У базовому таборі 18 окремого вертолітного загону, що виконує миротворчі завдання у Демократичній Республіці Конго розпочались щоденні курси з вивчення англійської мови.
Бажаючих вивчати і покращувати свої знання з англійської серед миротворців 3 ротації виявилось чимало. Враховуючи те, що робоча мова Місії ООН англійська, потребу у спілкуванні українці відчувають щоденно. І хоча місцеве населення розмовляє французькою, значна частина конголезців, а особливо ті, хто працює на ООН, проживає неподалік таборів миротворців розуміють і спілкуються англійською. Крім того навіть в особистому спілкуванні представників різних контингентів найбільш зрозумілою і загальнодоступною є англійська. 
– У Місіях ООН існує спеціальна програма з вивчення іноземних мов, розповідає старший перекладач загону майор Денис Перетятько. До нас надійшов запит з Регіонального мовного центру Місії, із пропозицією вивчати англійську. Після визначення кількості бажаючих командиром загону було прийнято рішення про проведення занять.
На початку навчання для миротворців було проведено тестування за допомогою якого викладачі визначили рівень володіння мовою. Після цього слухачів поділили на дві групи – початківці і ті хто вже спілкується, проте хоче покращити навички. Заняття триватимуть з серпня по грудень 2013 року і проходять щоденно – з 14.00 до 15.00 для однієї групи і з 15.00 до 16.00 для іншої.
Напружений робочий графік не завжди дозволяє усім бажаючим щоденно займатися, проте лекції розплановані таким чином, щоб наздогнати пропущене слухачу допомагали свої ж товариші у спілкуванні, на яке і робиться акцент у навчанні. Доречи, учбовий матеріал і особисте спілкування з викладачем відбувається виключно англійською.
За словами викладача курсів Мікі Шайді, основна особливість його системи, це подача лекцій з подальшим обговоренням у групах на англійській мові. Слухачі мають подолати так званий розмовний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою. Нехай роблять помилки, це не страшно, я поясню і виправлю – але головне більше говорити, зазначає містер Шайді. Українські миротворці доволі старанні слухачі. До того ж вони частково перебувають у мовному середовищі, то ж за період служби у ДР Конго кожен бажаючий зможе значно підвищити свій рівень англійської.

Анатолій СТЕЛЬМАХ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s