Цієї осені Закарпатська область відправить до війська 330 призовників

Posted: 13.09.2013 by rmclviv in 2013
Позначки:, , , , , ,

Осінній призов до Збройних Сил України може беззастережно, як і декларувалося на початку року оборонним відомством, претендувати на звання «останній». Передумов цьому є чимало, однак характерною ознакою можна вважати суттєве скорочення загальної кількості осіб, які восени одягнуть військові однострої  – 5 000 осіб. Для порівняння у рамках призовної кампанії “Осінь-2012” загалом було призвано 12 тис. 500 осіб, а вже навесні 2013 року – 7 тисяч 500. Як розповів військовий комісар Закарпатського військового комісаріату полковник Іван Васильцюн таку позитивну динаміку забезпечують активне залучення громадян на військову службу за контрактом та оптимізація сучасного українського війська.
–    На сьогоднішній день ми вже маємо Державну комплексну програму реформування і розвитку Збройних Cил України до 2017 року, в якій враховано тенденції розвитку сучасної збройної боротьби та багатий досвід участі у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки. Її принциповою відмінністю   від попередніх аналогічних документів є опора на реальні фінансові можливості держави і на більш ефективний менеджмент оборонних ресурсів. Загалом на виконання запланованих заходів передбачено 131,7 мільярда гривень.
–    Одночасно проводяться заходи з відновлення боєздатності основних систем озброєння та військової техніки, вивільнення Збройних сил від виконання невластивих функцій та відчуження надлишкового військового майна. Значно посилилася інтенсивність бойової підготовки. Нещодавно прийнято на озброєння модернізовані літаки МіГ-29МУ, Л-39М1, радіолокаційну станцію РЛС «Малахіт», модернізований вертоліт Мі-24ПУ1, бронетранспортери БТР-4Е, БТР-70Ді, автоматичну гармату ЗТМ1, високоточний артилерійський снаряд «Квітник».
–    Намітилися суттєві зрушення й в соціального захисту військовослужбовців. Це і збільшення грошового утримання військовослужбовців, і посильне вирішення питань із  забезпечення їх житлом, – зазначив він.
За словами офіцера, на сьогоднішній день на строкову військову службу за контрактом зголосилося 126 закарпатців.
А от на думку начальника відділу комплектування і призову майора Юрія Величканича чіткими обриси майбутнього професійного війська стануть вже за рік-два, а сьогодні слід сконцентрувати свої зусилля на виконанні завдань з призову.
–    Закарпатська область цієї осені відправить 330 призовників. З них строкову військову службу проходитиме у Збройних Силах України – 120 чоловік. З цієї кількості в підрозділах Сухопутних військ служитиме – 104, в частинах безпосереднього підпорядкування ГШ Збройних Сил України – 16.
Також набір відбуватиметься й до інших військових формувань. Власне, у частинах Державної спеціальної служби транспорту строкову військову службу проходитиме – 80 , Внутрішніх військ МВС – 130 закарпатців.

Загалом, на Закарпатті можуть бути призвані 23 тисяч громадян. Але вже цього року на призовні комісії ми викликаємо лише 9 тисяч. Фактично ж на осінь ми маємо відібрати лише 330 закарпатців.
У  свою чергу заступник військового комісара з виховної роботи підполковник Петро Марко зазначив, що в останні роки було значно посилено вимоги до  майбутніх Захисників Вітчизни.
– Вже не направляємо до військових частин юнаків, які не мають базової загальної середньої освіти, з низькими морально-діловими якостями, тих, які перебувають на обліку в органах Внутрішніх справ. До сучасного українського війська закрито дорогу й тим, хто зловживає алкоголем або наркотичними речовинами. Крім того, призовники, яким під час призову встановлено захворювання за двома і більше статтями за рекомендаціями військово-лікарських комісій також не підлягають призову.
Основний акцент в своїй роботі робимо на тих, юнаках, які активно займаються спортом, мають повну спеціальну або завершену вищу освіту.

Віталій ІВАНОВ.

Довідка.
4 вересня, під час засідання Кабінету Міністрів України було затверджено чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення осіннього призову у 2013 році.  Цим розпорядженням передбачено призов та відправку у війська восени цього року – 10 800 осіб, що на 2 500 менше у порівнянні з минулим весняним призовом 2013 року. Зокрема, передбачено призов до Збройних Сил України – 5 000 осіб, Внутрішніх військ МВС України – 4 800, Державної спеціальної служби транспорту – 1 000. Призовні комісії розпочнуть свою роботу з 1 жовтня і завершать її 30 листопада 2013 року. Комплектування молодим поповненням з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України у 2013 році сплановано провести за територіальним принципом, а у разі нестачі якісного призовного ресурсу для формування команд згідно з встановленими вимогами до відбору – за рахунок ресурсів суміжних областей. Фінансування заходів буде здійснюватися за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України. Кошти у сумі 3 129 948 гривень сплановані в кошторисних призначеннях на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, у підпорядкуванні яких перебувають військові формування.
Власне, під час осінньої кампанії військкоматами Західного оперативного командування з дев’яти областей Західного регіону, до яких природно входить і Закарпатська, буде відправлено на строкову військову службу 3000 юнаків, які підлягають призову: до Збройних Сил України буде направлено 1406 чоловік (Сухопутні війська – 561, Повітряні Сили – 338, частини центрального підпорядкування ГШ Збройних Сил України – 507).
Також, 1594 призовника строкову військову службу проходитимуть в інших військових формуваннях. Зокрема, у частинах Державної спеціальної служби транспорту – 350, Внутрішніх військ МВС – 1244.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s