Так, в Ужгороді, на базі 15-го гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади 13 армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України відбулася презентація військової служби за контрактом. Захід було організовано обласним військовим комісаріатом, Ужгородським районним і міським центрами зайнятості, за безпосередньої участі командування та військовослужбовців частини. Власне, до гірських піхотинців завітало близько двохсот  потенційних «контрактників»: переважно молодих юнаків та дівчат, які навчаються у школах, професійно-технічних училищах, а також тих громадян, які є на обліку у районному та міському центрах зайнятості.
Впродовж ярмарку про військову службу за контрактом у Збройних Силах за контрактом присутнім розповідали військовий комісар обласного військового комісаріату полковник Іван Васильцюн, його заступник з виховної роботи підполковник Петро Марко, начальник відділу комплектування і призову майор Юрій Величканич, директор Ужгородського міського центру зайнятості полковник у запасі Сергій Олексюк та директор Ужгородського районного центру зайнятості Віктор Ледида, заступник командира 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади з виховної роботи Євген Бондар.
–     Такі заходи проводяться з метою популяризація військової служби за контрактом в Збройних Силах України, служби у військовому резерві, умов вступу у вищі військові навчальні заклади Міністерства оборони України та в рамках патріотичного виховання молоді, – розповів полковник Іван Васильцюн. – Ми не дарма нашу зустріч проводимо у військовій частині, таким чином ми хочемо, щоб кандидати побачили справжнє життя військових, поспілкувалися з тими, які вже проходять цей вид служби, почули розповіді та враження від військової служби. Вважаю, що такий вид професійної орієнтації молоді щодо вибору професії в сучасних соціально-економічних умовах є досить дієвим, – зазначив він.
Натомість, за словами командира позаштатного вербувального підрозділу майора Олександра Бовкуненка важливим в цій роботі є також й надання ґрунтовних консультацій усім бажаючим з питань проходження військової служби за контрактом безпосередньо на місці.
–     Зазвичай ми безпосередньо відвідуємо центри зайнятості та проводимо інформування громадян, як кажуть – на місці. Однак, за можливості і ми запрошуємо потенційних військовослужбовців до себе в гості. Зрештою, ніхто краще не розповість про військову службу за тих, які кожного дня перебувають у постійній готовності до захисну нашої держави. Не дарма кажуть: «краще один раз побачити, ніж сто разів почути» – саме для цього, аби «помацати» військову службу, ми й розгортаємо навчальні місця. Цього разу ми показали умови проживання військовослужбовців самохідного артилерійського дивізіону, тренування військовослужбовців частини на гірському спортивному комплексі, зразки озброєння. І якщо завдяки цьому до нас приходитимуть нові військовослужбовців, то це означатиме, що наші зусилля чогось варті, – поділився майор Олександр Бовкуненко.
Загалом, військова частина, де командиром підполковник Олег Зима запропонувала усім охочим 158 вакантних посад, зокрема, інструктору з гірської підготовки платитимуть 2305 грн. на місяць, командиру відділення – 2268 грн, командиру гранатомету – 2275 грн. За більш детальною інформацією усім охочим необхідно звернутися до спеціалістів військкоматів або безпосередньо до офіцерів військової частини.
До речі, після завершення співбесід у фойє клубу 15 закарпатців зголосилося дізнатися більше інформації про умови підписання контракту з оборонним відомством.
Варто зазначити, що в межах Всеукраїнського дня “Ярмарок вакансій” схожі заходи відбувалися не лише у військових частинах, а й в центрах зайнятості населення. Так, у Львівській області проведено зустрічі представників військових частин із громадянами віком до 35 років, які перебувають на обліку в центрах зайнятості. За словами заступника обласного військового комісара з виховної роботи підполковник Бориса Андрєєва інформацію про військову службу за контрактом змогли отримати близько півтисячі громадян.
–     Наші спеціалісти чимало розповіли присутнім про цей вид служби. Зокрема, розповідали про те, хто може бути прийнятий на військову службу за контрактом, які органи чи структури здійснюють відбір кандидатів на військову службу за контрактом, чи можуть жінки вступити на військову службу за контрактом, які документи потрібно мати при вступі на військову службу за контрактом. Також чимало часу було приділено роз’яснення щодо поетапного підняття грошового забезпечення військовослужбовцям й соціального захисту військовослужбовців, – розповів офіцер.

Віталій ІВАНОВ,

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s