У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, відбулося вшанування людей похилого віку. Захід пройшов в межах проведення світового Міжнародного дня людей похилого віку та Всеукраїнського Дня ветеранів. До конструктивного діалогу командування цієї медичної установи запросило представників львівських ветеранських організацій, ветеранів Центру та медичної служби Західного регіону. Також активну участь у ньому взяли представники місцевих органів державної влади: заступник директора департаменту соціального захисту Львівської обласної державної адміністрації Оксана Яковець, начальник загального організаційного відділу Личаківської районної державної адміністрації м. Львова Роксолана Щербій, начальник управління пенсійного забезпечення військовослужбовців Пенсійного фонду Мирослава Глєбкова.
У вітальних словах на адресу ветеранів доповідачі були одностайними в тому, що Україна, як держава й повноправний член ООН, зробила правильний крок в 1991 році, підтримавши ініціативу міжнародного співтовариства. А прийняті рішення (у 1997 році – про щорічне відзначення в державі Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, у вересні 2004 – про відзначення Дня ветерана) є показовими для світового загалу та знаковими для українського суспільства.
За словами заступника начальника Центру з виховної роботи підполковника Івана Держила запровадження цього дня: «… це не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. А й привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь».
– За міжнародною класифікацією, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині – понад 629 мільйонів, тобто майже кожна десята людина на Землі. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.
– Нещодавно Держкомстат України наводив цифри, що кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина самотні люди. Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія, розмір якої не забезпечує нормального життя. Понад 80% з них вимушені існувати нижче «межі бідності», отримуючи пенсії менше 915 грн., що аж ніяк не може забезпечити достойної якості життя. Маємо завдячувати їм. А насправді – це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Та найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли і здобули Перемогу над фашизмом. Цього не маємо забувати, – зазначив він.
Загалом, організатори зустрічі ветеранів у ВМКЦ Західного регіону доклали чимало зусиль аби вона відбулася у невимушеній атмосфері: було й вручення цінних подарунків, дипломів, квітів, чаювання та живе спілкування учасників. А ще, як завжди, професійний та цікавий виступ творчого колективу 58 будинку офіцерів «Ветеран», до речі наймолодшому учаснику якого далеко за 65 років.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s