В межах виконання розпоряджень Кабінету міністрів України та голови Закарпатської обласної державної адміністрації у Виноградівському районі  було проведено спільне тактико-спеціальне навчання підрозділів МО та ДСНС України координації зусиль з ліквідації наслідків «паводку». Захід відбувся у селі Тросник під загальним керівництвом голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди. Метою навчань обох структур було відпрацювання заходів всебічної взаємодії застосування сил та засобів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства оборони України в умовах ліквідації наслідків надзвичайних ситуації природного характеру, спричинених небезпечною паводковою ситуацією.
Учасники тренувань відпрацьовували взаємодію сил та засобів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, окремого інженерно-саперного батальйону “Тиса” 128 окремої гірсько-піхотної бригади 13 армійського корпусу сухопутних військ Збройних Сил України, що дислокується на Виноградівщині, територіальних органів управління та формувань цивільного захисту при проведенні пошукових та аварійно-рятувальних робіт під час паводку.
Як показує ситуація із ліквідацією наслідків проходження паводків, проведення першочергових та рятувальних робіт припадає й на підрозділи Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, які  також стали учасниками навчань.
Усього у проведенні навчально-рятувальної операції взяло участь понад 150 чоловік особового складу та майже 40 одиниць спеціальної та аварійно-рятувальної техніки. Такі широкомасштабні навчання дають можливість відпрацьовувати механізми співпраці, спільних дій з іншими службами життєзабезпечення області,  що залучаються у випадку виникнення  паводкової ситуації, а також забезпечити взаємодію зведених загонів з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування під час аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
Тактико-спеціальні навчання відбувалися в умовах, максимально наближених до реальних. За легендою навчань, у місцях проходження інтенсивних опадів та короткочасних злив утворився інтенсивний поверхневий стік з накопиченням його у  низовині. Відбулося затоплення і підтоплення господарських об’єктів, споруд, суб’єктів господарювання та територій населених пунктів Королево, Теково, Сасово, Тросник Виноградівського району, а також порушено функціонування систем життєзабезпечення населення. На певних ділянках місцевості утворилися острівці на яких опинилися люди. Шляхи евакуації відсутні…
Під час навчань відпрацьовувалися: розгортання пересувного пункту Управління  ДСНС України у Закарпатській області; рятування людей та тварин із затоплених територій за допомогою моторних човнів та гусеничного 17-тонного плаваючого транспортера ПТС-М; надання постраждалим медичної та психологічної допомоги;  створення тимчасового мостового переходу з використанням комплекту ТММ-3М; розгортання польового пункту водозабезпечення на базі фільтрувальної станції ВФС-10, дезінфекція колодязів та інші невідкладні заходи.
Підсумовуючи цей масштабний захід, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олександр Ледида наголосив, що поставленої мети було досягнуто.
–    Всі служби з поставленими завданнями впоралися. Для Закарпаття питання протипаводкового захисту населення – особливо актуальне, адже саме закарпатці неоднаразово потерпали від водної стихії, – зазначив він.

Віталій ІВАНОВ,

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s