В Ужгороді, відбувся найбільший ярмарок вакансій. Захід було організовано міським центром зайнятості спільно з понад двадцятьма організаціями та підприємства. Вже традиційно у ньому взяли участь й представники Міністерства оборони України.  Зокрема, про військову службу за контрактом в окремій гірсько-піхотній бригаді 13 армійського корпусу Сухопутних військ запрошеним розповіли офіцер відділення по роботі з особовим складом штабу бригади майор Віктор Гресь та головний старшина окремого гірсько-піхотного батальйону Руслан Павлов.
За словами майора Віктора Греся в основному аудиторія складалася із студентської молоді.
–    Було чимало юнаків та дівчат з нашого вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, професійного ліцею, торговельно-економічного коледжу, коледжу культури і мистецтв, державного музичного училище імені Д.Задора. Чимало з них підходило до наших стендів, розпитували про умови служби, грошове забезпечення, перспективи росту.
У свою чергу головний старшина Руслан Павлов зазначив, що своє спілкування він побудував більше у презентаційній площині.
–    Тут, крім безробітних, котрим виписали талончики на обов’язкове відвідування цього заходу було чимало дев’яти-десятикласників котрим, як відомо, притаманні юнацький максималізм та певний скептицизм. Тож врахувавши це, я більше робив ставку на пропагування нового виду військової служби за допомогою поліграфічної продукції: буклетів, календариків тощо. Ну і, звичайно, не відкидав особистого спілкування з людьми наголошуючи на тому, що на сьогоднішньому ринку праці військова професія стала конкурентоспроможною: військовослужбовець військової служби за контрактом уже на першому році служби, на первинній посаді, навіть одразу після школи та здобуття повної середньої освіти, отримує достойне грошове забезпечення від 2200 тисяч гривень. А займаючи сержантську чи старшинську посаду, в залежності від кількості років вислуги – до 3 тисяч гривень. Крім того, військовослужбовці-контрактники мають й інші соціальні гарантії – безкоштовний обід, а під час несення чергування чи польових виходів – безкоштовне триразове харчування, медичне забезпечення, можливість санаторно-курортного лікування, оплачувана щорічна відпустка, а також, крім основного грошового забезпечення, надання грошової допомоги на оздоровлення під час відпустки та можливість отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Загалом, відразу після ужгородського ярмарку командиром бригади було видано відношення відразу декільком майбутнім контрактникам.
Схожий захід, але менший за кількістю учасників відбувся й в Перечинському центрі зайнятості, під час якого відбулася зустріч представників Закарпатського обласного військового комісаріату з безробітними району та учнями Перечинського професійного ліцею.
Виступаючи перед присутніми заступник військового комісара Закарпатського обласного військового комісаріату підполковник Петро Марко наголосив на тому, перехід на комплектування Збройних Сил виключно за контрактним принципом – одне із пріоритетних завдань, визначених Президентом України.
– Створення професійного війська не можливе без залучення перевірених роками кадрів, тому оборонним відомством робиться чимало реальних кроків до вирішення соціальних проблем військовослужбовців.
У багатьох людей служба в армії пов’язана з минулими стереотипами, але сьогодні служба в Збройних Силах – це престижна професія. Молоді люди мають можливість самі вибирати, в якому населеному пункті чи у якій військовій частині їм служити: чи то у Військово-Морських Силах або в авіації, чи в десанті, механізованих підрозділах, а можливо бути розвідником чи проходити службу у військових частинах радіоелектронної боротьби чи хімічного захисту, чи бути артилеристом, тощо. Це вибір кожного. Військовослужбовець має нормований робочий день з двома вихідними днями на тиждень, а у разі несення чергування – вихідний день можливість кар’єрного зросту, перспективу отримання житла, можливість навчання за рахунок держави, в тому числі і у вищих військових навчальних закладах, та інші соціальні гарантії, – зазначив він.
Варто наголосити на тому, що цього року пропагування військової служби за контрактом набуло значно привабливіших форм, адже головний акцент робиться на тому, що кожен солдат є важливою частинкою великого армійського механізму, і для того, щоб цей механізм ні в якому разі не вийшов із ладу, необхідно, щоб кожна його частинка почувала себе комфортно, надійно, безпечно. Так, відбір на контрактну службу ретельний – це, безперечно, вимоги до стану здоров’я, і психологічне тестування, і здача відповідних нормативів з фізичної підготовки. Однак і служба в Збройних Силах України – це відповідальний вибір, який, без сумніву, змінює життя, додає нових фарб та безмежних можливостей до самовираження особистості.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s