«Клас» на «класність» показали на Волині офіцери ОК «Північ»

Posted: 19.11.2013 by rmclviv in 2013, Підсумкова перевірка
Позначки:, , , , , , , ,

У новоствореному органі військового управління – оперативному командуванні «Північ» розпочалися заходи підготовчого періоду.
Днями, у відповідності до плану підготовчого періоду на базі 51-ї окремої механізованої бригади, що дислокується у Володимирі-Волинському, відбулися перевірочні збори з військовослужбовцями, які виявили бажання взяти участь в іспитах на присвоєння або підтвердження класної кваліфікації.
Зі слів начальника відділу підготовки військ управління бойової підготовки ОК «Північ» полковника Віктора Заболотного, який входив до перевірочної комісії, проведення таких зборів визначено відповідним наказом Міністра оборони України. Кожен військовослужбовець, який претендує на вищий кваліфікаційний ранг, раз на рік може продемонструвати власні фахові навички.
Цього разу подібні збори було вирішено провести на Волині, куди зібралися офіцери з гарнізонів міст Яворова, Дрогобича. Також долучилися військовослужбовці механізованої бригади з Володимира-Волинського. Упродовж чотирьох днів, офіцери механізованих, танкових, розвідувальних підрозділів, а також представники командного складу підрозділів протиповітряної оборони, технічного, тилового забезпечення та артилеристи складали заліки з предметів індивідуальної підготовки.
Як підкреслив керівник групи оцінювання, офіцери, які залучаються до проведення таких іспитів повинні упродовж навчального року мати загальну оцінку з командирської підготовки не нижче «добре», постійно підвищувати рівень індивідуальної професійної майстерності за фахом і забезпечувати виконання програм та планів бойової підготовки підпорядкованих підрозділів. Під час оцінювання комісія звертає увагу на методичний рівень військовослужбовця в організації та проведенні навчання особового складу, вміння зберігати й утримувати в належному стані озброєння та військову техніку.
Окремим пунктом у критеріях оцінювання фахових знань представників командної ланки є орієнтування у законодавстві України. Офіцери-кандидати на підвищення класної кваліфікації повинні знати сутність і способи ведення правової роботи, форми та методи правового навчання і виховної роботи особового складу, профілактики правопорушень тощо.
Упродовж першого дня зборів офіцери складали тестові заліки з предметів навчання. Згодом, від теорії перейшли до виконання практичних нормативів з фізичної й тактичної підготовки, а також із захисту від зброї масового ураження.
Третій та четвертий дні іспитів були присвячені виконанню практичних вправ стрільб зі стрілецької зброї та озброєння бойових машин. Також, військовослужбовці склали заліки з водіння та технічної підготовки.
– Хотів би відзначити організованість та дисциплінованість особового складу військових частин оперативного командування під час роботи кваліфікаційної комісії. Жодних зривів, чи запізнень у проведенні планових занять та іспитів не відбулося. Переважна більшість офіцерів підтвердили власну класну кваліфікацію. А дехто – навіть підвищив свої показники. Це, зокрема, начальник штабу 15-го реактивного артилерійського полку підполковник Юрій Тищенко, командир танкового взводу 51-ї окремої механізованої бригади капітан Сергій Корсун, – відзначив полковник Віктор Заболотний.
Він також наголосив, що збори вдалося провести без зривів і затримок занять завдяки всебічній підтримці командування ОК «Північ». Зокрема, для проведення водіння бойових машин у повному обсязі було виділено пальне. Полковник Віктор Заболотний також відзначив у кращий бік керівний склад та військовослужбовців 51-ї окремої механізованої бригади, які вчасно підготували до проведення зборів навчальні місця та матеріальну базу полігону військової частини.
Додамо, що процес складання іспитів на присвоєння або підвищення класної кваліфікації у поточному році набув особливої уваги з боку керівництва військових колективів. У військовослужбовців, до того ж, є й матеріальний стимул до підвищення класного рангу і удосконалення професійної майстерності. Адже за класні кваліфікації 2-го, 1-го класу та майстра передбачена грошова надбавка, яка обраховується у відповідності до посадового окладу. А відтак, декілька додаткових сотень гривень виключно за професійні знання і уміння – зайвими не бувають.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s