У поточному році у Західному регіоні України через корупцію військові завдали збитків державі на суму 1 мільйон 872 тисячі гривень

Posted: 26.11.2013 by rmclviv in Ознака часу
Позначки:, , ,

Про це у Львові повідомив прокурор Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері державний радник юстиції 3 класу Павло Богуцький під час брифінгу. Він поінформував представників засобів масової інформації про стан додержання законодавства про запобігання та протидію корупції у воєнній сфері в Західному регіоні України.


— Корупція в Україні є однією з проблем, яка потребує невідкладного розв’язання, — зазначив Павло Богуцький. — Вона становить значну загрозу національній безпеці держави, реалізації соціального прогресу та становленню громадянського суспільства.
Він повідомив журналістам, що у поточному році прокурори викрили 16 корупційних злочинів, які згідно внесених змін в кримінальне законодавство тепер кваліфікуються як неправомірна вигода. Зокрема, 10 з них за наслідками розслідування направлено до суду, по одному ще триває досудове розслідування, а ще 5 кримінальних проваджень скеровано за підслідністю. З них у 1 — повідомлено про підозру.
Із 30 кримінальних проваджень з ознаками корупції, де винним особам органами прокуратури регіону оголошено підозру, 11 — стосуються отримання та надання неправомірної вигоди, тобто хабарів.
Також Павло Богуцький розповів про координаційну діяльність у сфері протидії корупції, яка ведеться прокуратурою регіону. Так за результатами цієї діяльності до суду скерували 29 кримінальних проваджень про злочини з ознаками корупції. З них 11 стосуються службових зловживань поєднаних з використанням державного майна (розкрадання, розтрати), 10 – отримання та надання неправомірної вигоди (хабарів), 8 стосуються безпосереднього розкрадання державного майна з використанням службового становища.
Разом з тим, загальна сума збитків, завданих державі у закінчених цієї категорії кримінальних провадженнях, складає 1 млн. 872 тис. гривень, з них відшкодовано під час слідства 818 тис. гривень, накладено арешт на майно в розмірі 218 тис. гривень та для забезпечення відшкодування завданих цими злочинами збитків заявлено позовів на суму 3 млн. 162 тис. гривень.
— Напрямок на активність протидії корупції у оборонному відомстві було взято ще на початку року і результати цієї роботи позначилися у другій половині поточного року, — зазначив Павло Богуцький. — Всі правопорушення у сфері оборонного відомства ми виявляли спільно із правоохоронними органами, зокрема за рахунок контролюючих органів самого військового відомства. І можу констатував ти, що позитив у цьому є. Він проявився у тому числі завдяки змінам у законодавстві, нашої ініціативи та активної роботи у самому Міністерстві оборони України, — сказав він.
Прокурор Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері також зазначив, що ризик скоєння корупційних злочинів залишається у тих установах військового відомства, працівники якого надають адміністративні послуги.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s