30 листопада, у військових частинах оперативного командування”Північ” пройшов військовий ритуал виголошення урочистої клятви призовниками, яких було призвано на строкову військову службу в межах осінньої кампанії «Осінь-2013». Зокрема, в Рівному,  на стройовому плацу 55 окремого лінійно-вузлового полку зв’язку військовослужбовці строкової служби військових частин гарнізону склали Військову Присягу на вірність Українському народові. За словами заступника командира частини з виховної роботи підполковника Віктора Коліди, усі молоді воїни родом з Рівненщини. Новобранці успішно адаптувалися до армійського життя, завершили курс навчання за програмою бойової підготовки молодого солдата й призвичаїлися до умов несення військової служби.


Урочистості розпочалися із шикування особового складу та винесення бойового прапора полку зв’язку. Привітати молодих воїнів прийшли рідні та близькі новобранців, а також ветерани військової частини, військовослужбовці гарнізону.
Військову присягу склало дев’ятнадцятеро солдат-строковиків призову «Осінь – 2013», які проходитимуть військову службу у батальйоні охорони та на 233 Рівненському загальновійськовому полігоні. У зв’язку з переходом Збройних Сил України на контрактну основу у частинах Рівненського гарнізону військовослужбовців строкової служби більше не буде.
Від імені командування оперативного командування «Північ» молодих воїнів привітав генерал-майор Віктор Бокій. Він запевнив батьків та рідних новобранців, що командування усіх рівнів зробить усе можливе, щоб їхні діти стали справжніми захисниками Вітчизни. Також, з напутніми словами виступили командир 55 окремого лінійно-вузлового полку зв’язку полковник Сергій Патапов, голова ветеранської організації частини Олександр Зайчук та меценат Олександр Нестерук.
По завершенню офіційної частини складання Військової присяги батьки, родичі та друзі новобранців мали можливість ознайомитись з побутом, відвідати казарму, солдатську їдальню, поспілкуватися з командуванням частин, де проходитимуть службу строковики.
Варто зазначити, що спільно із солдатами строкової служби військову присягу склали троє військовослужбовців військової служби за контрактом, які проходитимуть службу в 55 окремому лінійно-вузловому полку зв’язку.

Цього ж дня, в місті Яворів військовий ритуал вперше пройшли сто двадцять вісім військовослужбовців осіннього поповнення 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького. По завершенню молодих солдатів привітав начальник управління бойової підготовки – заступник командувача оперативного командування «Північ» полковник Олексій Таран. Також в урочистостях взяли участь голова Яворівської райдержадміністрації Михайло Романюк, міський голова Яворова Степан  Венгерак, отець Володимир Шидловський, начальник управління бойової підготовки, заступник командувача військ оперативного командування «Північ», полковник Олексій Таран, командир 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького, полковник Олександр Павлюк.
Гості побажали молодим солдатам здоров’я, терпіння, мужності та впевненості в своїх силах.
Після проходження урочистим маршем, гостям були продемонстровані дефіле військового оркестру 24-ї окремої механізованої бригади, після чого відбувся святковий концерт. По завершенню урочистої частини батьки та рідні солдатів мали змогу оглянути умови проживання та побуту їхніх дітей, а також зразки зброї та військової техніки частин, де солдати проходитимуть службу.

На Закарпатті, в Ужгороді, військовослужбовці 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону підполковника Олександра Зими також привітали своїй молодших товаришів зі складанням Військової присяги.
Варто зазначити, що в єдиному строю на стройовому плацу цієї військової частини стояла найбільша кількість військовослужбовців строкової служби осіннього призову з-поміж інших військових колективів ОК «Північ», власне, 142 чоловіки.
Урочистості відвідало чимало почесних гостей – начальник управління по роботі з особовим складом оперативного командування «Північ» полковник Володимир Яцентюк, заступник міського голови полковник запас Юрій Бєляков, заступник військового комісара з виховної роботи Закарпатського військового комісаріату, підполковник Петро Марко, ветеран Великої Вітчизняної війни 83-річний полковник у відставці Сергій Чеботарьов, і, звичайно, командир 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади полковник Олег Христенко.
Начальник управління по роботі з особовим складом оперативного командування «Північ» полковник Володимир Яцентюк у своєму виступі наголосив на тому, що молоді воїни із першого ж дня зуміли увійти в процес бойового навчання, розпочали думати і діяти – як солдати.
–    Звичайно, вам було і буде важко, але жоден з вас не виявив слабкості, а навпаки проявив міцність характеру. Скажу із впевненістю, що зараз кожен з вас знає де буде служити і які завдання  виконуватиме впродовж служби, – зазначив він..
Від батьківської громади військову молодь привітала мама солдата Надія Каїло, яка закликала хлопців не пасувати перед труднощами та гідно опановувати військовий фах. У відповідь на її слова солдат Алсид Зунусов пообіцяв, що кожен з тих, хто стоїть в строю з честю виконають громадянський обов’язок.
За словами заступника командира батальйону з виховної роботи майора Олександра Бовкуненка призовники прибули, загалом, із областей західного регіону держави: «…це Чернівецька, Івано-Франківська , Тернопільська, Волинська, Львівська і Закарпатська області».
–    З кожним новобранцем було проведено анкетування по морально-діловим якостям. Такий відбір кандидатів не просто примха командування, а службова необхідність, адже кожен з потенційних військовослужбовців гірсько-піхотних підрозділів має мати високий рівень фізичної підготовки, психологічно виваженим та стійким. Крім того, за період підготовки новобранці щоденно посилено займалися стройовою, спеціальною  підготовками,вивчали положення Статутів Збройних Сил України. В, звичайно, упродовж цього часу вони наполегливо вивчали матеріальну базу автомата Калашникова АК-74 та умови виконання вправ стрільб, – зазначив він.
У цей святковий та відповідальний день привітати новачків військової справи до окремого батальйону приїхало понад півтисячі представників родин – батьків, рідних, друзів, подруг.
Усі вони ознайомилися з умовами,  в яких проживатимуть їхні близькі впродовж проходження служби: відвідали навчальні класи, казарми, їдальню. Ознайомилися з історією цієї знаної військової частини, а також отримали відповіді на всі свої запитання.

Олександр ГАЙН, Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s