У військах ВДВ ЗСУ відбуваються планові навчання з бойової підготовки

Posted: 15.12.2013 by rmclviv in Бойова підготовка, аспекти бойової підготовки
Позначки:,

Зокрема, у Львові, впродовж минулого тижня на базі 80-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, де командиром полковник Віктор Копачинський відбуваються планові навчання з бойової підготовки офіцерів органів управління.
Як розповів заступник командувача Високомобільних десантних військ з бойової підготовки полковник Ігор Луньов основною метою цих командно-штабних навчань є опрацювання питань щодо сучасних поглядів на ведення більш ефективних бойових дій в умовах війн нової епохи в удосконаленій організаційно-штатній структурі.
–     Як ви знаєте, нещодавно цей полк набув нового статусу – бригади – тож тепер в командування цього, тепер вже з’єднання, роботи значно додалося, –зазначив він. – З огляду на це командувачем ВДВ ЗСУ й було прийнято рішення про те, щоб провести ці навчання. Основну увагу ми звертаємо на тому аби надати офіцерам управління необхідних методичних знань, виробити злагодженість дій у прийнятті рішень і спрямувати діяльність командування бригади на подальше вдосконалення бойових спроможностей штабу і КП бригади, – наголосив полковник Ігор Луньов.
Також, за словами офіцера, під час навчань відпрацьовано низку питань щодо діяльності новоутворення відповідно до актуальних вимог керівництва оборонного відомства в новій системі підготовки українського війська..
Варто зазначити, що у вересні цього року було затверджено «Державну комплексну програму реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року». Згідно неї Збройні Сили України мають вийти на  якісно новий рівень боєготовності, комплектуватися виключно за контрактним принципом, позбавленні від корупції, підвищити соціальний захист військовослужбовців.
Цього ж місяця було затверджено новий військово-адміністративний поділ України, згідно з яким на сьогоднішній день вже створено два оперативні командування – “Південь” і “Північ”. Крім того, статусу оперативного командування набуде Командування Військово-Морських Сил.
Скасовано обов’язковий призов на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань у 2014 році, окрім призову до Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.
Сьогодні для забезпечення переходу армії на контракт триває робота щодо внесення змін до законодавства України. Один із напрямів стосується запровадження добровільної служби у ЗС України.

Віталій ІВАНОВ.

Довідково:

до 1 липня 2014 року буде в 2 рази збільшено, порівняно з початком 2012 року, грошове забезпечення всіх категорій військовослужбовців Збройних Сил України. З 1 вересня 2013 року відбувся черговий етап підвищення розміру місячного грошового забезпечення всіх категорій військовослужбовців Збройних Сил України – до 40 %. Державною програмою передбачено подальше збільшення грошового забезпечення. Опрацьовується можливість підвищення посадових окладів військовослужбовців до рівня державних службовців, збільшення окладів за військовим званням тощо.
Завдяки заходам, які проводяться у Збройних Силах України, цього року кількість бажаючих проходити службу за контрактом суттєво зросла.
Штатна чисельність військовослужбовців за контрактом
з початку нинішнього року збільшилася на понад 4 тисячі чоловік
і нині становить більше 50 тисяч військовослужбовців. Це 61,2% від загальної кількості посад солдатів і сержантів (у 2012 році – 51,3%). При цьому рівень укомплектованості посад сержантського та старшинського складу зріс майже до 75 %.
Крім того, сьогодні ми можемо констатувати, що війська спеціального призначення та армійської авіації Сухопутних військ, 4 авіаційні бригади Повітряних Сил вже комплектуються виключно військовослужбовцями за контрактом.
На сьогодні в Збройних Силах завершилися підсумкові навчання підрозділів, у яких брали участь більше 3,5 тисяч військовослужбовців усіх видів і родів військ. Навчання проходили на 8 полігонах по всій території України. Рівень бойового вишколу наших військових 1 жовтня оцінив Президент України під час перебування на Міжнародному центрі миротворчості та безпеки у Львівській області.
За 10 місяців цього року на високому рівні залишилися показники середнього нальоту екіпажів авіації Сухопутних військ, Повітряних та Військово-Морських Сил.
Майже на 80 % виконано річний план стрибків з парашутом особовим складом ВДВ, Повітряних та Військово-Морських Сил, частин спецпризначення.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s