У Бродівській райдержадміністрації відбувся випуск слухачів курсу “Менеджмент безпеки бізнесу” для військовослужбовців гарнізону, які завершують службу, звільнених в запас або у відставку. Навчання відбувалося в межах фінансування  міжнародної програми НАТО-Україна. В урочистостях взяли участь менеджер Програми “НАТО-Україна” Крістофер Штаудт, виконавчий керівник Програми НАТО-Україна Олександра Огороднікова, директор Громадської організації «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» Андрій Рой, керівник апарату Бродівської районної державної адміністрації Михайло Кобялковський, викладачі педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича, представники військових частин гарнізону.  За словами Крістофера Штаудта майбутні охоронці навчалися впродовж трьох місяців.
–     Це близько 350 навчальних годин. І от сьогодні вони отримали свідоцтво державного зразку, міжнародний сертифікат та посвідчення Державної служби охорони при МВС України (УДСО), що дасть їм право працювати у службах безпеки та охорони підприємств, а також займатись власним бізнесом. Як ви знаєте це єдина охоронна структура, працівники якої мають визначені Законом права та повноваження на озброєну охорону та здійснюють повний комплекс охоронних послуг, – зазначив він.
Власне, саме навчання здійснювали викладачі Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом та представники Державної служби охорони МВС України й педагогічного коледжу імені Маркіяна Шашкевича. Заняття включали спеціальні дисципліни та низку загальних дисциплін (згідно ліцензії), серед них – право, трудове законодавство, кадрове забезпечення та економічні дисципліни, необхідні для праці керівникам служб безпеки та охорони підприємств. Також слухачі проходили практичну підготовку на об’єктах міста Броди.
За словами Андрія Роя вже з перших років діяльності Центр розпочав співпрацю у сфері адаптації військовослужбовців з міжнародними організаціями – TACIS  та НАТО. З 2006 року і дотепер ЗРЦП працює у проектах ОБСЄ. Перший набір  на мовні курси розпочався  ще у 1999 р., пізніше розпочалася співпраця по курсах за економічними напрямками (за фінансування НАТО).
–    На сьогоднішній день ми підготували 103 групи військовослужбовців за багатьма спеціальностями, що актуальні на ринку праці Західного регіону України. Крім Львова,  курси проводились у Бродах, Володимир-Волинську, Луцьку, Мукачево, Рівному, Самборі, Ужгороді, Чернівцях та Яворові. А загалом перепідготовку пройшло 2816 військовослужбовці, з них за кошти НАТО – 772 військовослужбовці, а за кошти ОБСЄ – 532 чол.
Слід зазначити, що фінансування програми відбувається у два етапи: під час першого кожного року голосуванням представників 28-ми країн-членів Організації Північноатлантичного договору приймається цивільний бюджет, під час другого – здійснюється подальша підтримка трастовим фондом  «Партнерство заради миру», в якому беруть участь тільки країни-партнери. Цим коштом наразі свою діяльність  здійснюють схожі центри у містах Хмельницькому та Харкові.
Схожу програму Північноатлантичний альянс вже декілька років поспіль фінансує у Киргизстані (Середня Азія), також вона успішно діє у Мавританії (Африка),  Боснії і Герцеговині та Сербії на Балканах, – зазначив він.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s