26 грудня, в Мукачеві, військовослужбовці-контрактники 128 окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування «Північ» отримали символічний ключ від службових помешкань в казармі покращеного планування. В урочистостях взяли участь командир бригади полковник Олег Христенко, представники мукачівського квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ), військовослужбовці гарнізону.
За словами полковника Олега Христенка підготовка казарми до переобладнання під такий різновид житла розпочалися ще на початку року.
–    На сьогоднішній день Збройні Сили України впевнено переходять на комплектування підрозділів виключно військовослужбовцями за контрактом. За цей рік у нашому відомстві введено в експлуатацію подібні об’єкти в містах Старокостянтинів, Севастополь (Бельбек), Яворів, Миколаїв, смт Гвардійське, Чорноморське, Озерне. І наше з’єднання у цьому процесі не пало задніх – підготовка документації до перебудови визначених казармених приміщень розпочалася майже з початку року. Зокрема, спільно з фахівцями Мукачівського КЕВ було проведено дефектацію споруд, визначені напрямки монтажних робіт і перелік необхідних матеріалів та інструментів, визначені робочі команди для некваліфікованих робіт.
Загалом, Новий рік у своїх помешканнях зустрічатимуть 1079 не одружених та 73 сім’ї військовослужбовців за контрактом Українського війська, – зазначив він.
Розповідаючи про перспективи переобладнання казарм під службове житло для військовослужбовців за контрактом та молодих офіцерів на 2013-2015 роки заступник командира бригади з тилового забезпечення майор Віталій Дарабан наголосив на тому, що впродовж 2013-2015 років за рахунок переобладнання казарм у Збройних Силах передбачається ввести в експлуатацію 67 схожих об’єктів загальною ємкістю 2700 блок-секцій (квартир) для забезпечення службовим житлом близько 11 тисяч військовослужбовців.
–     Унікальність нашої двоповерхової казарми в тому, що її експлуатацію було розпочато за часів, коли Закарпаття входило до Чехословацької республіки (1920-1938 рр.) – в… 1936 році. Незважаючи на свій поважний вік будівля знаходиться у пристойному стані, а проведені реконструкції лише пішли їй на користь. Власне, в оновленій казармі у комфортних умовах проживатимуть 102 контрактники 1-го контракту, загальна площа складає 1651 м.кв. Після того, як було відпрацьовано поверхові плани переобладнання, кошторис, проведені розрахунки потреби матеріальних засобів для проведення ремонту було дано старт початку робіт. Всього було затрачено 1 мільйон 44 тисячі гривень. За ці кошти нами обладнано 22 кімнатні блок-секції кімнати для проживання військових спеціалістів, закуплені і встановлені пластикові вікна, проведено внутрішні оздоблювальні роботи, замінено електричну мережу та систему опалення. Крім того, обладнано інформаційні кімнати, кухні, душові, санвузли, сушки для одягу.
У найближчій перспективі в Мукачівському та Ужгородському гарнізонах буде введено в дію ще по одній казармі покращеного планування для військовослужбовців-контрактників першого контракту. Крім цього, сімейні військовослужбовці Мукачівського гарнізону вже готуються до новосілля, адже для них у 2014 році переобладнають дві будівлі під гуртожитки.
Старший солдат Олександр Шимко (Луганська область). Перед призовом на строкову військову службу я отримав цивільну освіту «вчитель фізичного виховання» та працював у школі. До армії йшов із переконанням в тому, що рік проведений в казармі допоможе зміцнитися не лише тілом, а й духом. Служба у війську мені припала до душі і, якось так склалося, що я вирішив… залишитися на новий вид служби – військову службу за контрактом. У новій для себе іпостасі проходжу службу вже місяць. «Плюсів» вбачаю набагато більше аніж «мінусів» – насамперед цього року декілька разів збільшували відсоток грошового забезпечення, наприклад перша моя зарплатня склала 2200 гривень, наступного року вона ще поетапно зростатиме; можливість опанування різних військових професій; отримання після відповідного навчання офіцерського звання, і, звичайно – наявність службового житла.
Старший солдат Ярослав Гуранич, солдат Володимир Турянець (Закарпаття).
На військову службу за контрактом ми також пішли після строкової служби. Чесно кажучи не сподівалися, що до Нового року наш гуртожиток буде готовим. Однак, як виявилося, наші страхи виявилися марними і тепер вже не доведеться кожного дня доїжджати на службу з району.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s