На Львівщині військовослужбовці 8 країн розпочали планування міжнародного навчання «Репід Трайдент-2014»

Posted: 28.01.2014 by rmclviv in Міжнародне співробітництво
Позначки:, , , ,

У вівторок, 28 січня,  на Львівщині стартувала початкова плануюча конференція із підготовки українсько-американського тактичного навчання «Репід Трайдент – 2014». Військове навчання із залученням представників багатьох країн планується провести у період з 14 до 25 липня поточного року на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який дислокується у Яворівському районі Львівської області.
Участь у конференції беруть понад 50 представників від обороних відомств України, а також Канади, Великої Британії, Грузії, Вірменії, Молдови, Польщі, Греції, Румунії, Болгарії тощо. Найбільша іноземна делегація від Сполучених Штатів Америки, до неї увійшли близько двадцяти фахівців на чолі із представником командування Сухопутних військ ЗС США у Європі Скоттом Конерсом. Робоча група військовослужбовців Збройних Сил України на конференції працює під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки першого заступника командувача Оперативного командування «Північ» полковника Юрія Оніщука. Триватиме початкова плануюча конференція до 31 січня.
Основними завданнями, яке мають вирішити учасники початкової конференції із планування навчання, є розробка так званої «легенди», тобто ретельного сценарію  дій для усіх учасників майбутніх маневрів. Упродовж тижня учасники заходу спільно працюватимуть у групах за напрямками своєї діяльності. У планах роботи: підбити підсумки минулорічних командно-штабних тактичних навчань із залученням військ «Репід Трайдент -2013», уточнити структуру керівництва та кількість особового складу цьогорічних міжнародних військових заходів. Учасники конференції також мають визначитись із вимогами до району проведення навчань, провести попередню рекогносцировку місцевості, визначити навчальні завдання для підрозділів, які братимуть участь у «Репід Трайдент -2014», обговорити логістичні потреби та узгодити юридично-правову базу проведення навчань. Особлива увага іноземних військових зосереджена на готовності матеріально-технічної бази та навчальних місць.
– Початкова плануюча конференція – це перший захід у плануванні та узгодженні робочих питань. До початку цього міжнародного навчання  організатори мають зібратися ще, як мінімум двічі. Планується, що до травня вдасться врегулювати усі необхідні питання, щоб якісно та вчасно провести захід міжнародного військового співробітництва. Також учасниками розпочата розробка планів і сценарію навчань на 2014 рік, – повідомив полковник Юрій Оніщук.
Довідка:
Українсько-американські тактичні навчання серії «Репід Трайдент» відбуваються на території нашої держави з 2006 року в рамках програми «Партнерство заради миру». Згідно цієї програми заходи підготовки багатонаціональних підрозділів із залученням українських військовослужбовців на території нашої держави відбуваються з 1995 року. Серія навчань «Репід Трайдент» на МЦМБ стала черговою у низці заходів військового співробітництва, а саме таких навчань, як «Щит миру» (у 1995, 1996, 1998-2001, 2003 роках), «Козацький степ» (1996 рік), «Спільні зусилля» (1997 рік), «Козацький експрес» (2002 рік), «Кооператив едвенче ексчендж» (2002), «Прикарпаття» (2003), «Кленова арка-2004», «Кооператив бест еффорт» (2005 рік), «Слов’яни за мир» (2006), «Співдружність – 2007», «Оцінка – 2009», «Ротаційні сили чорноморського регіону – 2011». Головною метою їх проведення є підготовка підрозділів до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій.
Минулого року у навчанні «Репід Трайдент-2013» взяли участь понад 1300 військовослужбовців з 16 країн, зокрема України, США, Румунії, Канади, Болгарії, Швеції, Грузії, Азербайджану, Республіки Молдови, Сербії, Польщі, Норвегії, Великобританії, Вірменії, Данії та Німеччини. До заходу було залучено більше 800 одиниць озброєння та майже 170 військових автомобілів і бойових машин. Окрім того, для відпрацювання аеромобільної операції та елементів евакуації поранених із поля бою було задіяно 4 вертольоти Мі-8, військово-транспортний літак АН-26 від Збройних Сил України та німецький транспортний літак С-160.
Сценарій навчання ґрунтувався на конфлікті, причиною якого є територіальні претензії держави Фогленд щодо приналежної державі Візірленд провінції Яворів, яку перші оголосили своєю історичною та культурною частиною. Врегулювати цей збройний конфлікт та розмежувати воюючі сторони мали військовослужбовці багатонаціонального контингенту методом проведення блискавичної аеромобільної операції з використанням багатоцільових вертольотів та літаків військово-транспортної авіації. Загалом, за час навчання «Репід Трайдент-2013» було здійснено понад 500 стрибків із парашутом з вертольотів Мі-8, українського літака АН-26 та німецького С-160.
Варто зазначити, що міжнародні військові навчання серії «Репід Трайдент» вже декілька років поспіль відбуваються на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, який входить до складу Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Соціально-побутова інфраструктура та навчально-матеріальна база центру відповідають найсучаснішим вимогам. Їхні об’єкти надають змогу готувати не лише підрозділи Збройних Сил України, але й здійснювати якісну підготовку українських військовослужбовців та багатонаціональних підрозділів для виконання миротворчих місій та операцій з підтримання миру за межами України.
Починаючи з 2010 року за пропозицією американської сторони формат навчання змінено. Відтепер у парні роки проводитиметься командно-штабне навчання із залученням військ, а у непарні – тактичне навчання (так звана «польова фаза»).

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s