У західних областях відбуваються заходи, присвячені 25 річниці від дня виведення обмеженого континенту радянських військ з Афганістану. Зокрема, у Львівській – в Червонограді та Сокальському районах колишні воїни-афганці, представники влади, органів місцевого самоуправління та духовенства відвідали могили загиблих солдатів у Сокалі, селах   Сілець, Тартаково, Муроване, Перемисловичі. Панахиди за душі військовослужбовців відправили отець Володимир Жарський з Сокаля та отець Олег Дякович з Червонограда. Як розповів військовий комісар Сокальсько-Червоноградського ОРВК підполковник Микола Лисак з Львівщини через горнило радянсько-афганської війни пройшло п’ять тисяч шістдесят шість чоловік.
– На жаль, сто сімнадцять молодих юнаків повернулося до своїх рідних та близьких «чорними тюльпанами» в цинкових трунах, а ще сто шістнадцять залишилися інвалідами. З Червонограда та Сокальського району афганськими дорогами пройшлися 409 наших земляків. Багато з них нагороджені державними нагородами та відзнаками: орденами «Червона зірка» –  5 (посмертно), медалями «За бойові заслуги»  – 17, «За відвагу»  – 18.
Сьогодні ми відвідали могили та помолилися за упокій душ старшого лейтенанта Миколи Обдирка, рядових Михайла Войтовича, Петра Козловського, Петра Курки, Богдана Сеніва. Всі вони виявили стійкість духу і відвагу та загинули під час виконання бойових завдань. До речі, всі вони посмертно нагороджені орденами «Червона зірка», – розповів він.
Яворівські афганці також помолилися на могилах бойових побратимів. Загалом, двісті двадцять шість яворів чан: офіцерів, прапорщиків, сержантів та солдатів пройшло через криваві жорна Афганістану: дев’ятеро юнаків загинуло (один зник безвісти), ще троє померло вдома від ран. За героїзм сімох вихідців з Яворівського району нагороджено орденом «Червоної Зірки», 2 – орденом «За службу Батьківщині», 16 – медаллю «За бойові заслуги, 7 – медаллю «За відвагу».
На відзначення річниці Львівська міська рада надала одноразову матеріальну допомогу афганцям, інвалідами 1-ї та 2-ї груп. Виплати від міста також отримають члени сімей загиблих чи померлих військовослужбовців.
Як ідеться у розпорядженні міського голови Львова Андрія Садового загальна сума грошових допомог, яку виділять з міського бюджету, становитиме 63 300 гривень.
Так, вояки-львів’яни, інваліди 1-ї групи – отримають по 1000 гривень, 2-ї групи – по 500 гривень, натомість членам сімей загиблих (померлих) осіб виплатять по 300 гривень.
На Закарпатті, голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида вручив колишнім воїнам-афганцям та чорнобильцям ключі та документи від нових квартир.
В області, на виконання ініціатив глави держави, виконано державні програми щодо закупівлі житла інвалідам війни, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, воїнам-інтернаціоналістам. На ці цілі було  виділено 2 мільйони гривень, за які придбано 8 нових помешкань.
– Наші краяни  отримали житло, на яке вони та їх сім’ї чекали досить довгий час. Ми частково виконали завдання по забезпеченню пільгових категорій новими оселями. Однак ця робота продовжуватиметься і в поточному році, попри непросту ситуацію в державі, – зазначив Олександр Ледида.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s