Напередодні 25-ої річниці від дня виведення обмеженого континенту радянських військ з Демократичної республіки Афганістан в прямому ефірі Львівського радіо відбулася дискусія на тему: «Уроки неоголошеної війни».
До розмови автор і ведуча програми журналіст Наталія Сохан запросила військових, які брали безпосередню участь в бойових діях у ДР Афганістан – полковника запасу, учасника бойових дій Ігоря Мосейчонка, керівника юридичного відділу обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Андрія Закревського. Також в обговоренні окремих питань взяли участь старший офіцер відділу фінансового та соціального забезпечення обласного військового комісаріату майор Ігор Сав’як та начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України підполковник Олександр Поронюк.
Під час програми “На часі – СОЦІО” власним баченням передумов виникнення та наслідків локальних війн та збройних конфліктів минулого століття із радіослухачами поділився полковник запасу Ігор Мосейчонок. Зокрема, він зазначив, що на сьогоднішній день та війна виглядає непотрібною та безглуздою.
–    А тоді ми жили в іншій країні й за рішенням Політбюро ЦК СРСР армії були віддані наказі, які військові були змушені виконувати, а не обговорювати. Власне, 25 грудня 1979 року почалося масштабне введення військ в Афганістан. Першими кордон перетнули армійські розвідники та десантники, одночасно літаками було переміщено підрозділи 103 повітряно-десантної дивізії з Вітебська. Загалом, війська розгорталися у трьох напрямах: Кушка-Шинданд-Кандагар, Термез-Кундуз-Кабул, Хорог-Файзабад. Десант висаджувався на аеродромах Кабул, Баграм, Кандагар.
Мій «афганський» шлях розпочався з 27 грудня, введенням моєї 5 гвардійської мотострілецької дивізії в цю військову операцію за маршрутом Герат-Шинданд.
За словами «афганця» шрами від тих події навіки залишилися в серцях та пам’яті, перш за все, близьких загиблих військовослужбовців, однополчан, які втратили своїх товаришів.
Думку свого побратима доповнив Андрій Закревський, який розповів про те, що у Львівській області зареєстровано 5398 осіб, які виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані.
–    Кожного року, 15 лютого, ми відзначаємо виведення військ з цієї країни та вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав. 2014-й також не буде винятком –  в гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла буде проведено літургію та поминальну панахиду, також відбудеться урочиста хода ветеранів Афганістану і покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченкові й до пам’ятного знаку «Громадянам Львівщини, полеглим в Афганістані в 1979-1989 рр.».
У свою чергу майор Ігор Сав’як розповів про соціальну роботу, яка наразі проводиться в облвійськкоматі стосовно учасників бойових дій на території інших держав.
–    На підставі закону України «Про статус ветеранів війни… » минулого року ми отримали 305 безкоштовних путівок, з них 89 було запропоновано учасникам бойових дій. Також нашим відділом було видано 1175 шт. листів талонів на проїзд з 50% знижкою по Україні, 284 шт. посвідчень учасника бойових дій.
Як додав офіцер комісією з питань розгляду матеріалів про визначення учасників бойових дій у ЗС України було розглянуто матеріали та надано статус учасник бойових дій 29 особам.
На завершення програми журналіст Наталія Сохан висловила впевненість в тому, що афганці   люди із загостреним почуттям справедливості, й надалі боротимуться за свої права та будуть гідним прикладом для наступних поколінь українців.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s