У Самбірському гарнізоні вшанували воїнів-афганців

Posted: 16.02.2014 by rmclviv in Знаменні події, свята
Позначки:, ,

15 лютого, в місті Самбір, біля пам’ятника загиблим воїнам у ДР Афганістан, відбулося вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В заході взяли участь заступник міського голови Юрій Леськів, заступник голови районної ради Михайло Павлючик, військовослужбовці 703 інженерного полку.
Вшанування з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з ДР Афганістан відбулися під керівництвом голови Самбірської асоціації воїнів-інтернаціоналістів «Обов’язок» полковника запасу Андрія Савустьяна, який проходив службу в Афганістані на посаді заступника командира окремої вертолітної ескадрильї з 1984 по 1985 роки в місті Шиндант.
Напередодні проведення заходів присвячених 25-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан з особовим складом полку в клубі військової частини А3817 було проведено бесіду за участю підполковника запасу Ігоря Євгеновича Баранецього, який в період з 1984 по 1986 роки проходив службу у складі військ колишньої СРСР у республіці Афганістан на посадах командира взводу спеціального мінування в 45 інженерному полку та командира роти мінування в 177 окремому загоні спеціального призначення і був нагороджений орденом «Червоної зірки». Після повернення з Афганістану проходив службу у військовій частині А3817 і у 2004 році звільнився з лав ЗС України та є секретарем Самбірської асоціації воїнів-інтернаціоналістів «Обов’язок».
Ігор Євгенович поділився спогадами про воєнні роки проведені в  Афганістані. Особливо слухачів вразила розповідь про перше бойове завдання, під час проходження ним служби на посаді командира взводу спеціального мінування в 45 інженерному полку, який дислокувався у місті Чері-Карі, особливістю якого було мінування певних ділянок місцевості в районі Джелалабада.
Свої дії саперна група у складі шести чоловік розпочала після того, як основні сили загону спеціального призначення заблокували ущелину й під прикриттям мотострілкового відділення розпочали її мінування. Під час роботи група старшого лейтенанта Ігоря Баранецього, занадто далеко відійшла від основних сил прикриття. Це відразу ж помітили душмани, які «осідлали» сусідні висоти та відкрили шквальний вогонь по мінерах. Аби виправити свою помилку військовослужбовцям тоді довелося цілий день в укритті, чекаючи на допомогу від основних сил. Врешті-решт, групу визволили з-під вогню противника, щоправда без втрат, поранень  не обійшлося і командир не став винятком   отримав поранення руки. Цього дня молодий офіцер зрозумів гіркоту поразки та безжальність  війни.
Цікавою та захоплюючою була його розповідь про роту спеціального призначення, яка була висаджена за 100 км від пункту постійної дислокації для проведення засідки на караван противника. Із самого початку все відбувалося, як треба: особовий склад роти прибув на місце, облаштував укриття та зайняв бойові позиції. Та не встигли перші сонячні промені  торкнутися землі, як на військовослужбовців обрушився шквал вогню. В подальшому події розвивалися, як у фільмі «Дев’ята рота». Дві доби тривали запеклі бої, та ще й погодні умови ніби були на боці «душманів»: в ті дні стояв густий туман, що не дав змоги піднятися в небо армійській авіації для негайного надання допомоги. І лише добра організація та взаємодія між підрозділами, вмілі дії командирів та навченість особового складу дали змогу визволити особовий склад спец роти з оточення із мінімальними втратами.
Слід зазначити, що через гонило Афганської війни (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч наших співвітчизників, з яких 3360 загинуло, понад 8 тисяч зазнали поранень, ще 100 тисяч перенесли поширені в азіатських країнах захворювання. 2729 матерів і 1982 батька втратили найдорожче – своїх синів. Овдовіло 505 молодих жінок, а 711 дітей залишилося сиротами. Вже після війни померло від ран і хвороб увосьмеро більше її учасників, ніж загинуло під час бойових дій, а кількість інвалідів зросла вчетверо…

Довідка. Самбірська асоціація воїнів-інтернаціоналістів «Обов’язок» була заснована у 1990 році старшим прапорщиком запасу, учасником бойових дій в Афганістані Семеном Шкрамко. На сьогоднішній день асоціація налічує 150 членів, які приймали участь у бойових діях в республіці Афганістан, колишній Чехословаччині, Югославії та інших країнах.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s