Гарячий “пиріжок” сенсації

Posted: 14.03.2014 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , , , ,

Цього тижня у закарпатському сегменті Мережі було розповсюджено інформацію під оптимістичним заголовком «Закарпаття мобілізувало 300 тис. чоловіків для військових дій», який, за короткий період часу, трансформувався у більш радикальніший – У війську Срібної Землі є не тільки патріоти, але й …дезертири!
Ось власне інформація одного із закарпатських інформаційних ресурсів:
***
«Військові частини закарпатської області переведенні в бойові готовість, готові до відправлення. Загальна кількість людей, готових їхати на східний кордон — 400 осіб. Про це сьогодні на сесії Закарпатської облради повідомив Іван Васильцюн, військовий комісар Закарпаття.
Для потреб військовий виділено 350 тис. грн. але є необхідність у забезпеченні спальних мішків, додатково бронежелетів та для розміщення особового складу.
За словами військового комісара, з 2 березня до військ по Закарпаттю призвано 300 тис. осіб. Проте катастрофічна ситуація з призовниками з Берегівського, Виноградівського, Тячівського та Рахівського районів. За словами військового комісара, з цих районів чоловіки масово виїжджають закордон.
**

Насправді ситуація виглядає наступним чином.
Дійсно, військові частини у закарпатському регіоні перебувають на польових базах. Упродовж цього тижня під час різноманітних навчань їхнім особовим складом приводиться до нормального бою особиста зброя, озброєння та техніка. Також, посилено увагу вогневій підготовці: військовослужбовці виконують навчальні вправи стрільб зі стрілецької зброї, гранатометів та озброєння бойових машин.
Як зазначив військовий комісар полковник Іван Васильцюн  про будь-яке переміщення до завершення навчань військових мова взагалі не йшла.
Його слова підтвердив і представник бригади, що дислокується в краї.
–    Так, на полігоні поблизу обласного центру проходить вишкіл військовослужбовців. Але там тренуються лише деякі підрозділи, усі решта – займаються заходами бойової підготовки в пунктах постійної дислокації. Це планові заходи і ми нікуди, поки що, не висуваємося.
Також, він додав, що командування зверталося до органів влади із проханням про надання допомоги для покращення матеріально-технічного забезпечення.
–    На сьогоднішній день отримано в довготривалу оренду необхідну кількість екіпірування для наших військовослужбовців, а також надано медикаменти першої необхідності для доукомплектування медичного пункту.
Крім того, полковник Іван Васильцюн акцентував увагу на тому, що насправді проводяться навчальні збори, до яких залучаються військовозобов’язані, які попередньо були включені до команд з доукомплектування районних та міських військових комісаріатів.
— Наголошую на тому, що мова йде лише про залучення тих спеціалістів, які працюватимуть, за потреби, поруч із нашими штатними працівниками. Вони вже ознайомилися із своїми обов’язками і тепер кожного дня набувають відповідного досвіду. Але, мова йде не про 300 тисяч, а лише про …. 310 осіб, як кажуть, відчуйте різницю. І, навіть, залученим до цих зборів громадянам пропонувалося лише тимчасово поповнити штати працівників військкоматів, які були значно скорочені після відмови від призову на строкову службу.
Окремо хочу висловитися щодо «катастрофічної ситуації з призовниками з Берегівського, Виноградівського, Тячівського та Рахівського районів». Очевидно, що відбулась підміна понять, адже виступаючи на сьогоднішній сесії Закарпатської облради я висловився, що є проблемні питання, але не критичні, з уточненням контактних даних громадян, які перебувають в запасі для комплектування підрозділів ЗС України: більше їх в Берегівському, Виноградівському, відповідно менше – в Тячівському та Рахівському районах. І це я пов’язав із тим, що чимало громадян наразі перебувають на заробітках за кордоном. Чому саме таким чином було витлумачено мою інформацію – незрозуміло. Сподіваюся лише на те, що це було зроблено не зумисно, адже ситуація наразі є досить складною та вимагає холодного розуму й виваженості,   зазначив обласний військовий комісар.
Як бачимо, насправді інформація кардинально відрізняється від похідної. Хочу сподіватися, що інформаційний ресурси намагалися лише якнайшвидше повідомити своїх читачів про важливі новини щодо підтримки суспільством український військових…
Будьмо уважні та розважливі!

Віталій Іванов.

PS. І ще одне – запрошую приєднатися до ініціативи мета якої полягає в тому аби не повідомляти в Мережі про діяльність українських військових, адже це лише на руку агресорам.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s