Матері російських солдатів, – спам’ятайте Путіна!

Posted: 18.03.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , ,

Журливо вслухаюся в радіоповідомлення, безугавно вдивляюся у телевізійний екран. Можливо, опам’ятається московський самовладень – і полине бадьорий голос, заясніє картинка, що російські війська повернулися на місця своєї попередньої дислокації; над кримською землею знову заголубіло мирне небо, дзвінкоголосо ожили дитячі будинки відпочинку і санаторії, весело загомоніли пляжі, защебетало птаство. І величально на честь миру і злагоди по всій Україні та Росії залунали дзвони.
Однак реальність немилосердна, жорстока. Антиукраїнська військова та інформаційна агресія поглиблюється і розширюється. За блюзнірським наказом президента В.Путіна російські солдати загарбують Крим, щільніше оточують українські військові частини та об’єкти, трощать обладнання, пошкоджують техніку, глумляться над мужніми захисниками України, які не вдаються до збройної боротьби, щоби не пролилася людська кров і не дати нападникам жодних підстав для виправдання антиукраїнської агресії.
Гордість наповнює серце за мудрість, стійкість, патріотизм українських вояків, які одухотворені чистою любов’ю до своєї землі, родини, незалежної соборної України. Водночас думки линуть до матерів, дружин, дітей російських солдатів, які, зазомбовані брехливою імперсько-московською пропагандою, сліпо виконують параноїдні забаганки Путіна. Невже Вам, російські матері, дружини і діти, приємно від того, що Ваші сини, чоловіки, батьки знищують віковічні прагнення українців, кримських татар та інших народів жити, розвиватися, творити у демократичній, правовій, багатій Українській державі?
Опам’ятайтеся, російські матері! Згадайте: ще недавно тисячі трун з тілами Ваших синів возили з Афганістану, Чечні, Грузії! Вдовами залишилися їхні дружини, осиротіли діти, досі зранені Ваші серця. За чиї інтереси загинули Ваші сини? Хіба так важко збагнути, що не за інтереси костромського    селянина чи пітерського робітника? Не допустіть нового побоїща! Не дозволяйте Путіну розчавлювати головну християнську заповідь – «люби свого ближнього, як себе самого». Допоможіть прийти до глузду запаморочливим брехливою московською пропагандою, що Крим одвічно російський. Спонукайте Путіна та його генералів прочитати правдиву історію. Адже відомо, що до остаточного завоювання Росією Криму (1783 р.) тут тисячоліття проживали кримські татари. Кримська земля – це кримсько-татарська земля, а не «исконно русская». У 1954 р. з ініціативи М.Хрущова Крим з Російської Федерації передали до складу Української республіки, щоби подолати економічну і соціальну відсталість краю. Після масової депортації кримські татари повернулися на рідну землю і хочуть жити у складі соборної України.
Безперечно, у Кримській автономній республіці за останніх 20 років нагромадилося чимало соціально-економічних проблем. Особливо з вини вірнопідданого Путіну узурпатора Януковича та його блюдолизів з Партії регіонів і комуністів. Молодь, громадськість України повстала проти злочинної, корумпованої влади  також за інтереси принижених жителів Криму, сходу і півдня України. Євромайдани за таку зміну системи влади, щоби всі українські громадяни незалежно від національності, віросповідання мали можливість повновартісно розвивати свою мову, культуру, звичаї, традиції, були забезпечені роботою, отримували пристойну зарплату, пенсію, стипендію. І найголовніше – були захищені від принижень людської гідності. Ці соціально-економічні, морально-духовні, національно-громадянські цінності можуть утверджуватися у демократичній, правовій, соборній Україні.
Злочинна влада Януковича не без відома Путіна заставила українців в уніформі (беркутівці, міліціонери, солдати внутрішніх військ) розстрілювати українців – мирних протестувальників. За три місяці протестів загинуло більше сотні українських патріотів з різних областей України, тисячі поранено, покалічено, викрадено. У багатьох із загиблих осиротіли діти: в кількох – четверо дітей,  в інших – троє, двоє, одна дитина. В декого залишилися вдовами вагітні дружини. Убієнних борців за правову, соборну, демократичну, європейську Україну громадськість нарекла «Небесною Сотнею». Кільканадцять людей із силових структур загинуло і постраждало тільки з вини Януковича, його злісного оточення, Партії регіонів і комуністів, а не від якихось міфічних екстремістів, «оголтелых украинских буржуазных националистов» чи бандерівців.
Пам’ятаєте, матері російських солдатів, як московським вогнем палала волелюбна чеченська і грузинська земля. Нині Україну заполонили проплачені Путіним провокатори з Росії та зросійщені запроданці з України.  Українських патріотів (українців, росіян, кримських татар, поляків, греків, чехів, болгар та представників інших народів) вороги називають фашистами, нацистами, мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями. У них одна мета – не дати Україні розвиватися самостійно, а перетворити її на російську губернію. Багато росіян – громадян України – разом з українцями, кримськими татарами та представниками інших народів стають на захист української незалежності. Невже Ви, російські матері, віддасте життя своїх синів за маразматичну ідею Путіна  «о создании новой российской империи»? Чи Ви також готові дати напитися з московської чаші московської пропагандивної отрути українцям, які виступають за право жити у вільній Україні і дружити з кримськими татарами, росіянами, поляками, чехами, німцями, євреями…? Наставте на розум, надоумте нинішніх високих політиків, угамуйте зухвалих генералів, щоб не впивалися кров’ю волелюбних народів. Нинішні путінсько-імперські пропагандисти замість трафаретних тез про «одвічну дружбу російського і українського народів», «білоруси, росіяни, українці з одного кореня, однієї колиски», «українці – брати росіян» нав’язують цинічно брехливі постулати, що українці – фашисти, нацисти і їх, мовляв, треба знищити. Кожний народ повноцінно розвивається у своїй національній державі. Росіяни – у російській, японці – в японській, французи – у французькій, угорці – в угорській… Таке природне право. То чому Путін позбавляє права українців мати свою соборну Державу? Невже Ви, російські матері, не зупините московських імпер-шовіністів, які з Вашої мовчазної згоди посилають Ваших синів завойовувати братню Україну?!
Неймовірно жахлива ситуація, коли матері посилають на смерть своїх синів! А що Ви, російські матері, порадите робити українським матерям? Добровільно, з піснею «Утро красит нежным светом стены древнего Кремля» запрягатися в оновлене московське ярмо чи ставати на прю   з московським агресором? Українські матері обрали волелюбний шлях. На їх боці історична Правда, а московська правда п’яна спить. Вслухайтеся у слова українського поета Олеся Дудина:
Хай панує Дух Святий над Вами
І над Вашими очами.
Хай проясниться зоря ночами
У глибинну суть віків-світів.
Хай простелиться Всевишній Дух між Нами
До безкрайніх галактичних берегів.
Опам’ятайтеся, схаменіться, російські матері, зупиніть своїх синів, щоб за параноїдним наказом Путіна не плюндрували, не закабалювали Україну, не спонували українських матерів благословляти своїх синів воювати з Вашими синами за Нашу і Вашу свободу.

Василь Лизанчук
Доктор філологічних наук,
професор, завідувач кафедри
радіомовленя і телебачення
Львівського національного
університету імені Івана Франка

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s