У 58 Будинку офіцерів, що у Львові відбулися літературно-мистецька акція «Пам’яті героїв» та вшанування 200-річниці від дня народження Тараса Шевченка. В зустрічі взяли участь представники асоціації письменників України Західного регіону, гості. Літературно-музичне супроводження підготували студенти Львівського медичного університету ім. Данила Галицького під керівництвом члена Української асоціації письменників Надії Черкес.
На початку культурного дійства голова львівського відділення асоціації письменників України Елла Красноступ закликала віддати шану загиблим «Небесної Сотні» хвилиною мовчання, у зв’язку з тим, що з 27 по 30 березня минає сорок днів від часу розстрілу героїв Майдану.
— Маємо розуміти, що Герої поклали свої життя за Незалежність нашої держави, Мусимо нині гуртуватися не довкола ненависті, а   любові. Варто усім зробити все можливе та неможливе аби подібне більше ніколи не повторилося,  – наголосила пані Елла.
Вона також акцентувала увагу присутніх на важливості вшанування  видатного українця Тараса Шевченка: «своєю творчістю він засвідчив воскресіння нашої нації. Українці відчули , що мають духовну силу, з якою можна і варто йти в майбутнє. У своїх поглядах Шевченко йде за народною мораллю, в основі якої любов до ближнього, пошана до батьків, до рідного слова. Силою безмежної любові до рідного народу, до України, поет пробивав стіну людської байдужості, обмеженості. Невмирущий дух поета, як і раніше, так і тепер, 200 років поспіль, витає над Україною, а віще слово сіється на народній ниві, мов добро, любов, справедливість».
Її виступ органічно доповнили студенти-медики, які представили авторську композицію «Шевченко і біль України», під час якої прозвучали поеми Тараса Шевченка, пісні на шевченківську та майданівську тематику, а також низка авторських віршів студентів Віктора Горина, Ірини Іванків, Олексія Швеця, Марічки Кузейків.
Також в межах акції відбулися літературні читання власних творів членами асоціації.
На завершення директор 58 Будинку офіцерів Віталій Провозін подякував митцям за значний внесок у культурно-мистецьке життя військовослужбовців українського війська. Також зазначив, що слово і пісня – це велика сила, а в сьогоднішніх умовах – ще й потужна зброя.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s