В середині березня декілька авіаційних груп були сформовані на базі Бреславльського полку армійської авіації. Їхнє завдання – посилення оборони північних і східних кордонів країни. У визначений час люди і техніка вирушили в дорогу до нового місця дислокації.
– Наша авіаційна група подолала маршем більше тисячі кілометрів, – розповідає заступник командира групи по роботі з особовим складом підполковник Олег Поліщук, – автомобілі пройшли цей маршрут згідно визначених часових графіків, хоча й ставались певні проблеми. Три автомобілі в дорозі поламались: в одної машини потік радіатор, в іншій увірвався ремінь генератора, в третій зруйнувався підшипник. Та уникнути затримок вдалося завдяки надзвичайній підтримці населення. Небайдужі автомобілісти зупинялися, телефонували друзям, які практично миттєво привозили запасні частини та допомагали в заміні деталей. Звичайно, така допомога дорогого вартує. Ми всі переконалися – народ надіється на нас.
На місці призначення вертолітники за лічені години розгорнули свій польовий табір. Місцем базування для вертольотів був визначений закинутий аеродром. Фахівці інженерних та аеродромних служб заново вдихнули життя в колишній військовий об’єкт і вже невдовзі сюди прибули бойові вертольоти Мі-24 та військово-транспортні Мі-8.
Головні завдання авіаторів – несення бойового чергування в системі протиповітряної оборони країни, патрулювання територій, транспортування особового складу. Чергові екіпажі вдень і вночі готові за лічені хвилини підняти свої бойові машини в небо для виконання бойових завдань. Пілоти та наземний персонал постійно знаходяться біля своїх вертольотів.
Очолює авіагрупу військовий льотчик-снайпер полковник Володимир Пастухов. За його плечима – більше десяти місій в Афганістані, колишній Югославії та африканських країнах. Разом з ним багато досвідчених пілотів, які мають досвід виконання найскладніших завдань із порятунку людей, доставки десанту та вантажів на найскладніші майданчики. Також в команді льотчиків є і молоді пілоти, які лише декілька років тому одержали офіцерські погони. Для них робота в складі авіагрупи – нагода набути нових бойових навичок.
Практично щодня з аеродрому злітають вертольоти. Завдань вистачає. Наприклад нещодавно екіпажі авіагрупи перевіряли готовність антидиверсійних підрозділів різних аеропортів в різних регіонах протистояти диверсантам. Для цього вертольоти групи піднялися в небо і якомога скритніше прилітали на визначені об’єкти. Там їх зустрічали сили оборони та охорони аеродромів. Блокували злітні смуги, погіршували видимість, пускаючи спеціальні дими, та брали на приціл “неопізнаний вертоліт”.
Також екіпажі постійно тренуються. Одні льотчики отримують завдання висадити десант на визначеному майданчику, інші – перехопити їх та при потребі знищити десант. Приблизно так проходять бойові будні авіагрупи.
Як тільки місцеві жителі побачили в небі українські вертольоти, відразу до командування авіагрупи почали звертатися волонтери та активісти з пропозиціями надати допомогу. Так авіатори змогли вирішити чимало проблем. Насамперед вдалося хоч трохи забезпечити підрозділи найнеобхіднішим: радіостанціями та так званими “розгрузками”. Прості українці намагаються хоч чимось допомогти авіаторам та висловити свою підтримку. Приносять те, що мають – консервацію, варення, мед, сало тощо. Завдяки небайдужим людям у військових з’явилися пральна машина, комп’ютер та принтер для друку документів, обігрівачі повітря та води.
Про повернення в пункт постійної дислокації вертолітники нічого не говорять. Кажуть, будуть на сторожі стільки, скільки треба. Настрій у них спокійний, вони готові прийняти бій.

Владислав НАЗАРКЕВИЧ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s