На ревізію до бомбосховищ

Posted: 09.04.2014 by rmclviv in Новини та події
Позначки:,

«Береженого й Бог береже», озброївшись цієї народною мудрістю, журналісти провели у Рівному ревізію бомбосховищ обласного центру. Якщо підсумувати ситуацію кількома словами, то стан цих засобів цивільної оборони не в ідеальному стані, але й не дуже критичний. А якщо в деталях, то пропоную експрес-огляд бомбосховищ Рівного…

Передісторією уваги до громадських укриттів у Рівному стали далеко не події поблизу північно-східних і південно-східних кордонів України. А чутки, що ширяться методом сарафанного радіо усією Рівненщиною то про російські танки, що «окопалися» на межі України й Білорусі, то про російські літаки, що «гніздяться» на білоруських аеродромах поблизу нашої країни. Отож, рівняни вирішили пересвідчитися, що вони можуть почуватися безпечно, адже у випадку чого зможуть сховатися у бомбосховищах.

Усі 199 захисних споруд Рівного можуть вмістити 36 тисяч осіб у випадку хімічної чи радіаційної атаки. Як розповів начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Василь Росовський, на обліку перебуває 94 сховища та 105 протирадіаційних укриттів. На жаль, як констатують фахівці із тих майже двох сотень бомбосховищ, близько 40% наразі не придатні до експлуатації, але їх намагаються відновити. Найбільше із доступних сховище розраховане на 4000 людей і в ньому можна перебувати не довше доби.

Сховищем ми класифікуємо захисну споруду, в якій на певний час можуть укритися люди. А протирадіаційне укриття – це захисна споруда, яка на певний час захищає населення від радіаційної небезпеки, – розповів Василь Росовський. – Є сховища в державній, комунальній, а є і в приватній власності. Зазвичай, сховища обладнані на підприємствах, де працююча зміна залишається працювати під час воєнного чи надзвичайного станів. А протирадіаційні укриття розраховані прихистити населення і медичний персонал, хворих, в загальному – людей, які не підлягають евакуації.

У разі небезпеки рівнян сповістять сиренами, яких в місті аж сорок. Зачувши «як виє», містянам радять ввімкнути телевізор чи радіо, а там вже скажуть що робити далі.

Кожен місяць в останню середу ми їх перевіряємо. У випадку, коли почули сирену – це означає «увага всім». Необхідно увімкнути всім радіомовні засоби і слухати подальші поради щодо подальших дій, – додав начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій.

А можливий сценарій дій – взяти документи та цінні речі й чимдуж до бомбосховищ за найближчою адресою. Під центральним корпусом Рівненського державного гуманітарного університету, за словами начальника відділу інженерно-технічних заходів Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області Юрія Майстрова, знаходиться одне з найкращих сховищ Рівного.

Тут одночасно можуть перебувати сто п`ятдесят людей. Повітря та запасів води вистачає на три дні. Є телефон, аптечка, ліжка. Адже, крім, власне, приміщення, бомбосховище повинне бути забезпечене водою, санвузлом, аптечкою – це той мінімум, що дозволить пересидіти важкі часи.

Ця споруда побудована в 1955 році, і вона знаходиться на глибині 6 метрів від рівня ґрунту, – зазначив начальник штабу цивільного захисту РДГУ Валерій Байло. – Відповідно до розрахунків фахівців, наше сховище не зазнає значних руйнацій навіть за дуже екстремальних умов. Відповідно, ми й підтримуємо його в належному стані, аби у ньому можна було укритися за потреби. Досі нікому не доводилось ховатись тут від реальної небезпеки, але, як кажуть, попереджений – значить озброєний.

Сховища, запевняє Василь Росовський, обладнані фільтрами, що здійснюють забір чистого повітря, очищають його, і ним можна дихати не боячись отруйних речовин.

Як уже зазначалося, сховища перебувають у різних видах власності. Відповідно до чинного законодавства, частину їх було передано на мирний час під комунальні послуги, медичні заклади, кафе, спортзали тощо.

Але в договорі оренди у всіх передбачено, що на випадок визначених умов впродовж 12 годин «квартиранти» повинні приміщення звільнити.

На нашій книгарні є табличка, що нагадує відвідувачам про статус «сховища» нашого приміщення, – розповіла адміністратор однієї з книгарень Рівного Ірина Кожевнікова. – Ми за власний кошт проводили тут ремонт. Також тримаємо звільненим запасний вихід. Майже усі наші конструкції є рухомими. Тобто, ми швидко трансформуємо книгарню у бомбосховище.

Так, з десятка оглянутих сховищ усі вони різного стану – від показових до, м’яко кажучи, критичних. Варто зазначити, що міський голова Рівного Володимир Хомко дав доручення додатково перевірити придатність кожного з 199 укриттів. Відповідно до його розпорядження зараз триває приведення в порядок для використання за призначенням всіх сховищ і протирадіаційних укриттів, які знаходяться в місті, а також і підвальних приміщень.

Отож, рівняни можуть спати спокійно. Головне для містян, ознайомитися зі списком найближчих до домівок сховищ, тримати напоготові документи і цінні речі, та не панікувати.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s