Буквально із перших днів російської окупації Криму на території сусідньої Херсонської області створено потужний громадський рух для підтримки наших військових. Нещодавно, кореспондент «Народної армії» зустрівся із представниками цієї організації та вивчив досвід волонтерського руху у підтримку армії.
Базуються волонтери-добровольці у будівлі місцевої облдержадміністрації. Організація має назву Спостережної ради суспільної акції «Ми з вами, воїни України». Цей громадський орган було створено задля підтримки Збройних Сил України та інших силових структур, які прибули до області задля зміцнення обороноздатності та захисту східного кордону держави.
Сто другий кабінет Херсонської ОДА за відвідуваністю може позмагатися, принаймні, із приймальнею очільника області Юрія Одарченка. До невеличкої кімнати не припиняється потік відвідувачів. Щохвилини, сюди зазирають люди, однак помічаючи, що господарі бесідують із нами, ввічливо прикривають двері, кидаючи: «Ми зачекаємо». У координаційному центрі ключові позиції належать жінкам, яких армійці лагідно називають – наші берегині.
Галина Уманець, Алла Дігтяренко, Олена Коротецька свою волонтерську логістичну діяльність розпочали ще в минулому році – з початком київського Євромайдану. Згодом, ці тендітні пані, – а фактично із перших днів перебування у області підрозділів Збройних Сил України, що були передислоковані з інших регіонів у зв’язку з агресивними діями військ РФ поблизу державного кордону, взялися опікуватись потребами наших військовиків.
Об’єднавши зусилля багатьох херсонців у потужну спільноту небайдужих громадян почали допомагати армійським підрозділам усім необхідним.
– Цікаво, що першими зі своєю допомогою до нас звернулися, так звані, соціально незахищені верстви населення, а простіше – пенсіонери. Чимало з них, не зважаючи на мізерні статки, віддавали останні заощадження – інколи пожертви складали до п’ятисот гривень, що, як відомо, складає більше половини пенсії стареньких. Матеріальну підтримку війську надають навіть інваліди по зору, – розповідає Галина Уманець.
Координатори майже щодня відвантажують військам необхідні речі, по мірі їх надходження від спонсорів-благодійників: починаючи від акумуляторів для військової техніки і закінчуючи гумовими чоботами та приладдям для гоління.
Зі слів громадських активісток, система постачання і замовлень вже давно і надійно відпрацьована: військові складають списки предметів першої необхідності, а у Центрі їх намагаються переадресувати тим, хто спроможний оперативно допомогти у придбанні найменувань цього майна. Або, якщо є кошти на благодійному рахунку, то закупити речі за гроші.
До слова, вони акцентували увагу на тому, що бухгалтерія усіх закупок та постачань ведеться вкрай ретельно і максимально прозора для перевірки громадськості. Майже щодня на спеціально створеній сторінці на веб-порталі облдержадміністрації публікується детальний звіт.
До наведення ладу у бухгалтерських паперах жінки-волонтерки навчені: кожна має досвід підприємницької діяльності. Щоб не бути голослівними, пред’являють і великий «гроссбух», у якому записані контакти небайдужих помічників, спонсорів та підприємців, які займаються виготовленням або постачанням певного виду продукції. Окремо – прихідно-розхідна книга, із відповідним записом кожної операції з майном.
– Нашій роботі сприяє й влада області – не лише виділили приміщення у ОДА, а й допомогли оргтехнікою, корисними контактами. Надали також і приміщення під склад, – говорить Алла Дігтяренко.
До речі, на складі комітету стоси різноманітного реманенту: військове взуття, дефіцитні у військах «розгрузки», які поїдуть незабаром до десантників. Багато продуктів харчування. Усього – не один центнер.
– І це не все. Дуже багато харчів днями вже відвантажили. Взагалі, хочеться створити нашим військовим якісні умови для служби. – розповідають жінки.
Вихідних у активісток не буває.
– Навіть 8 березня, у Міжнародний жіночий день, ми із дівчатами їздили до Криму. Возили нашим заблокованим у частинах військовим необхідні речі, – каже Галина Уманець.
Хлопці, які фактично перебували у оточенні, були надзвичайно стурбовані, переживали за нас. Адже вже тоді на дорогах і блок-постах збоку Криму лютували «заслані козачки». Та ми не боялися. Нікого з чоловіків не брали, самі сідали за кермо і їхали.
Свою діяльність волонтери будуть продовжувати доти, доки цього потребуватимуть обставини. Для української армії місцева громада готова зробити багато. Але люди очікують, що й керівництво оборонного відомства найближчим часом також розпочне діяльність у плані забезпечення логістичних потреб підрозділів, передислокованих до південних кордонів. Зокрема, громадськість очікує детального звіту щодо реалізації коштів, зібраних на рахунках Міноборони за телефонним номером «565» та на єдиному рахунку.

Володимир Скоростецький

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s