На Львівщині та Буковині вшанували загиблих у Другій Світовій війні

Posted: 08.05.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , ,

Сьогодні, 8 травня, у зв’язку із відзначенням в Україні 8 та 9 травня Днів пам’яті і примирення, відбулось покладання вінків та букетів живих квітів до обеліску Перемоги на Соборній площі Чернівців.

Схилити голови перед світлою пам’яттю загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни прийшли голова Чернівецької обласної державної адміністрації Роман Ванзуряк, голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру, секретар Чернівецької міської ради Ярослав Кушнірик, начальник Чернівецького гарнізону, військовий комісар Чернівецького обласного військового комісаріату полковник Віталій Чурай, представники силових структур області, заступники обласних та міських управлінь і відомств, представники громадських організацій і звичайно ветерани.
Сьогодні ж покладання квітів та вінків до меморіалів відбулися в районних центрах області. У закладах освіти краю пройшли зустрічі з ветеранами війни, уроки мужності, в бібліотечних установах – виставки книжок та публіцистичних матеріалів, присвячених тим героїчним рокам.

У Львові, в межах Міжнародного дня перемоги над фашизмом  також відбулися поминальні заходи. Участь в них взяли голови Львівської облдержадміністрації Ірина Сех, обласної ради Петро Колодій, міський очільник Львова Андрій Садовий та начальник Львівського гарнізону генерал-лейтенант Павло Ткачук, представники міської влади, громадських організацій області.
Вшанування пам’яті загиблих розпочалося на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328» із покладання квітів та запалених лампадок до меморіального Хреста на знак вшанування загиблих у воєнні роки на його території 140 тисяч українців, росіян, євреїв, італійців, французів.
Опісля цього відбувся короткий мітинг, що завершився хвилиною мовчання. Опісля духовенство відслужило панахиду за жертвами Другої світової війни.
Учасники акції також вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів на подвір’ї «Тюрми на Лонцького» під звуки знаної пісні «Гей, пливе кача по Тисині».

Сергій БЕРЕЦЬ, Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s