Ветерани Другої світової готові захищати Україну і сьогодні

Posted: 09.05.2014 by rmclviv in Дописи, військові традиції
Позначки:, , ,

На Тернопільщині безпосередніх учасників бойових дій у Другій світовій війні залишилося небагато. Одному з найстарших у Тернополі ветеранів — Студенікіну Дмитру Івановичу — полковнику у відставці, вже виповнився 91 рік. У час, коли почалась війна він уже працював на шахті “Сталін” у Донецьку. Далі — повістка і фронт під Москвою. Три поранення і сьогодні даються в знаки.

— Рани загоїлися проте болять й дотепер. От за оборону Москви маю дві медалі. Орден Вітчизняної війни за підбитий танк під Орлом, медаль за відвагу, отримував в Москві. Особисто Михайло Іванович Калінін вручав, — розповідає полковник у відставці Дмитро Студенкін.
Після перемоги чоловік повернувся до військової частини у Золочеві, одружився і залишився жити на Тернопільщині. Сьогодні, зважаючи на ситуацію в державі, коли проти України ведеться неоголошена війна, колишній артилерист хоче знову служити. Нині на запитання як здоров’я, Дмитро Іванович відповідає: “Нормально, я хочу писати заяву йти служити, захищати Україну. В лави яких військ? Моя артилерійська система стоїть в парку Слави в Тернополі — 152 міліметрова пушка. Артилерія”.
Найбільше, що нині непокоїть ветеранів — незрозуміла ситуація в країні.
— Хоче показати Путін, що він володар всього світу, але в нього нічого не получиться. Народ піднімається, захищається. Проте провокатори є провокатори. Ви чули передавали, що 9-го травня остерігайтеся, 11-го остерігайтеся. Ну, що остерігатися, в мене палка є, піду в бій, — зізнається ветеран.
Ще одному ветерану війни генерал-майору у відставці Михайлу Олександровичу Наумову нині 88. Ще юнаком у 17 років призвали до армії, через півроку він був уже на фронті під Ковелем Волинської області. Там отримав перше бойове хрещення.
— Везли на передову військовий ешелон із Забайкалля. І німці, певно розвідка спрацювала, розбомбили нас, — пригадує генерал-майор у відставці Михайло Наумов.
Далі з боями ветеран Другої світової війни пройшов до Берліна, поблизу Вісли отримав поранення. Пан Михайло родом з Росії, вже багато років одружений з тернополянкою Марією Іванівною. Нині як ніколи непокоїть подружжя складна ситуація в країні. Люди кажуть, в голові не вкладається, як хороші сусіди враз стали непримиримими ворогами.
— Держава зараз такі часи переживає, і знаєте, не годиться говорити, бо така велика людина, керує великою державою світового рівня, і до того допустити, що ми вважаємо, що росіяни стали для нас ворогами. Ми бачимо плакати, це дуже прикро, — говорить дружина ветерана Марія Іванівна.
Щороку напередодні 9 травня тернопільські військові вітають ветеранів Другої світової війни. Тимчасово виконуючий обов’язки Тернопільського обласного військового комісара полковник Володимир Катинський розповідає, ці люди, попри вік, і нині готові воювати. До обласного військомату приходять навіть 80-річні добровольці.
— Вони розуміють, що їх за віком не можуть взяти, але готові навіть з вилами боронити рідний край, — каже полковник Володимир Катинський.
Варто зауважити, що представники районних військових комісаріатів Тернопільщини також відвідати сивочолих воїнів-переможців на території області та привітали їх із святом.

Василь ЛАБАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s