Спокій Львівщини зі зброєю в руках забезпечуватимуть професіонали

Posted: 10.05.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, ,

Перша сотня бажаючих увійти до лав третього батальйону територіальної оборони відвідали сьогодні Львівський обласний військовий комісаріат.
Як повідомлялося раніше, на державному рівні прийняте рішення про створення у області підрозділу, який організаційно входитиме до складу Збройних Сил України і особовий склад якого виконуватиме обов’язки щодо охорони важливих об’єктів місцевої інфраструктури, шляхів автомобільного та залізничного сполучення, підсилюватиме охорону визначених ділянок державного кордону України, боротиметься з ворожими диверсантами тощо. Комплектуватиметься батальйон з числа добровольців.
Про завдання і умови несення служби у підрозділі територіальної оборони докладно розповів присутнім під час брифінгу Львівський обласний військовий комісар полковник Ігор Боловицький.
– Військовими комісаріатами Львівської області проводиться відбір на військову службу із числа добровольців, віком від 18 до 40 років на посади солдатів, сержантів, старшин та офіцерів за контрактом до батальйону територіальної оборони Львівської області. На військову службу за контрактом приймаються громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби, а також військовозобов’язані, – відзначив офіцер. – На період проходження військової служби, військовослужбовці військової служби за контрактом забезпечуватимуться безкоштовно речовим майном та харчуванням. Крім того, на військовослужбовців військової служби за контрактом під час проходження військової служби поширюватиметься соціальний та правовий захист, рівень грошового забезпечення на рівні діючих військовослужбовців Збройних Сил України.
Загалом, у перший день роботи комісія із вивчення та відбору кандидатів на вступ до підрозділу прийняла понад сотню бажаючих. Первинний медичний огляд майбутніх бійців батальйону було здійснено за місцем їхнього фактичного проживання. На базі львівського ОВК перевіряли лише окремих добровольців, або з’ясовували ті чи інші медичні дані військовозобов’язаних. Про це розповів начальник військово-лікарської комісії обласного військкомату майор медслужби Олександр Куль. З його слів, люди підбираються загалом здорові і придатні до виконання службових обов’язків у війську. Якщо є окремі зауваження по хворобах, кандидатів відправляють на до обстеження.
Багатьох кандидатів у військо цікавив юридичний аспект їхньої майбутньої служби. Помічник військового комісара Львівщини з юридично-правових питань майор Юстиції Алла Сібірякова розповіла, що солдати та офіцери батальйону, хоча й відбираються з числа добровольців, будуть укладати контракт на проходження військової служби. Тобто це буде їхній основний вид діяльності. Після того, як напруження у країні мине, підрозділ буде розформовано. Однак, бажаючи й далі продовжувати професійну військову службу отримають можливість перевестися до інших військових частин та підрозділів ЗС України. Решта осіб матимуть можливість дострокового розривання контракту оборонним відомством. Відзначимо, що для осіб рядового та сержантського складу такий контракт укладається терміном на три роки, а для офіцерів — на п’ять. Щодо заробітної платні, то мінімально, рядовий батальйону отримуватиме понад дві тисячі гривень на місяць, із поступовим зростанням цієї суми пропорційно до вислуги.
Говорячи про кандидатів, які висловили бажання влитися до армійських лав це, здебільшого, люди із військовим минулим. Фактично 70 відсотків проходили службу у лавах ЗС України.
Батальйон має бути остаточно сформований у період до 31 травня поточного року. Географічно дислокуватиметься у одному з районів Львівщини на базі військової частини ЗС України. Паралельно з формування штату, окремі підрозділи розпочнуть інтенсивні тренування, відновлення бойових навичок та бойове злагодження на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Володимир Скоростецький.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s