Сьогодні, на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону відбулася регіональна науково-практична конференція «Розвиток судинної нейрохірургії в лікувальних закладах. Актуальні питання воєнно-польової нейрохірургії». У заході взяли участь Заслужений лікар України, голова Асоціації нейрохірургів Львівської області полковник медичної служби Іван Богдан, доктор медичних наук, професор кафедри невропатології та нейрохірургії Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького Володимир Шевага, доктор медичних наук, професор – завідувач кафедри невропатології та нейрохірургії Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького Анжеліка Паєнок та делегати медичних установ західних областей.
Привітавши учасників конференції з початком роботи начальник ВМКЦ Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, наголосив на тому, що судинна нейрохірургія посідає особливе місце серед спеціальностей і галузей медичної науки.
– І цьому є низка причин, власне, важкий перебіг судинних захворювань, гострий початок та необхідність невідкладного застосування лікувальних та хірургічних заходів, потреба у вартісному нейровізуаліційному обладнанні: агіографічних комплексах, спіральних комп’ютерних томографів, магнітно-резонансних томографах. Вкрай високі вимоги до рівня підготовки молодих спеціалістів та набуття останніми якісних мануальних мікрохірургічних та ендоваскулярних навичок. А також наявність в медичних установах сучасних операційних обладнаних мікроскопами, мікрохірургічними інструментами тощо.
За його словами наведені фактори довгий час стримували розвиток галузі в регіонах та зумовлювали можливість надання допомоги хворим з судинними захворюваннями лише в центральних лікувальних закладах (науково-дослідницьких установах). Однак, з року в рік, ситуація в галузі стала покращуватися.
Загалом, було розглянуто чимало питань. Серед них впровадження і використання сучасних методів нейросудинних хірургічних втручань, розвиток та досвід судинної нейрохірургії на Волині, досвід лікування хворих із судинно-мозковими захворюваннями на Прикарпатті, сучасні погляди на проблему геморагічних інсультів, впровадження ендоваскулярної методики лікування аневризм головного мозку у ВМКЦ ЗР.
З огляду на розвиток подій на східних кордонах нашої держави значної уваги під час заходу було приділено актуальним питанням воєнно-польової нейрохірургії. Які, за словами професора Володимира Шеваги є сьогодні надважливими.
– Як показав досвід початку Афганської кампанії там медиками було нароблено величезну кількість грубих помилок під час обробки ран голови, хребта тощо. Академічні підходи в лікуванні часто призводили до низки різноманітних ускладнень. Маємо, про всяк випадок, пригадати й узагальнити наявну інформацію та виробити власну точку зору із вищенаведеної проблематики.
Також, присутніх ознайомили із особливостями хірургічного лікування церебральних мікроаневризм ендоваскулярним методом в гострому періоді субарахноїдального крововиливу. Ендоскопічною асистуючою технікою при вентрикуло- перитонеальному шунтуванні. Діагностичними можливостями комп’ютерної томографії, МРТ-ангіографії в судинній нейрохірургії.

Віталій ІВАНОВ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s