У Львові відбулася робоча нарада з питань створення батальйону територіальної оборони

Posted: 16.05.2014 by rmclviv in Новини та події, у регіоні
Позначки:, , ,

Сьогодні, 16 травня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулося розширене засідання колегії Львівської обласної державної адміністрації на чолі із головою Іриною Сех.
У засіданні взяли участь військові комісари Львівщини, депутати обласної ради, голови райдержадміністрацій та місцевого самоврядування, а також представники громадських організацій. Питання, які обговорювалися, сьогодні актуальні не лише для мешканців Львівської області, а й для всієї України загалом, а саме — створення батальйону територіальної оборони, який опікуватиметься безпекою територіальних громад від посягань будь-якого агресора.
Виконуючий обов’язки Львівського обласного військового комісара полковник Ігор Боловицьких у своєму виступі зазначив, що відповідно до спільної директиви Міністра оборони України та начальника Генерального штабу ЗС України на батальйон територіальної оборони, який створюється, покладаються завдання з охорони та оборони важливих об’єктів місцевої інфраструктури, шляхів автомобільного та залізничного сполучення, підсилення охорони визначених ділянок державного кордону України, боротьба із диверсійними та розвідувальними групами, а у разі потреби — надавати допомогу й сусіднім областям. У батальйоні проходитимуть службу понад 400 військовослужбовців. На сьогоднішній день для формування нової військової частини із обласного бюджету виділено 1 млн. грн. на закупівлю бронежилетів, шоломів та іншого необхідного майна. Також гроші додатково надходять й на благодійний рахунок для потреб цього батальйону.
Далі працівники обласного військового комісаріату ознайомили присутніх із структурою батальйону, його матеріально-технічним забезпеченням та умовами комплектування.
Виконуючий обов’язки командира батальйону підполковник Андрій Кушнір поінформував присутніх про те, що зі складів ЗС України вже отримано стрілецьку зброю, інженерне майно, техніку, необхідні запаси продовольства та пальне.
— Сьогодні для потреб батальйону вкрай необхідно закупити бронежилети та кевларові шоломи, — сказав підполковник Андрій Кушнір.
Він звернувся із проханням до голів райдержадміністрацій щодо максимального сприяння у матеріальній допомозі з питань відновлення техніки, яка надходить. За його підрахунками для повноцінного функціонування частини потрібно ще понад 527 тис. грн. Також офіцер зазначив, що військовослужбовці в батальйоні отримуватимуть грошове забезпечення, розміри якого становлять 4200 – 5700 грн. для офіцерів і 2400 – 3400 — для сержантів та солдатів відповідно до їхніх посад.
Виконуючий обов’язки командира батальйону запевнив владу, що всі військовослужбовці, які прийдуть служити у батальйоні територіальної оборони потраплять до надійних та досвідчених командирів, пройдуть посилену підготовку за всіма армійськими правилами, щоб у подальшому якісно виконувати завдання за призначенням.
— Їм у короткі терміни доведеться пройти індивідуальний вишкіл, бойове злагодження у складі відділень, взводів, рот і лише після цього підрозділи зможуть бути допущені до виконання завдань, — сказав виконуючий обов’язки командира батальйону.
Районні військові комісари, у свою чергу, звернулися до керівництва області з проханням вплинути на керівників підприємств різної форми власності щодо більш якісного ставлення до виконання мобілізаційних нарядів на поставку техніки та іншого майна для потреб Збройних Сил України. Також вони звернули увагу на прискорення медичного обстеження громадян, які виявили бажання укласти контракт із ЗС України для проходження служби у батальйоні територіальної оборони.
— Ми мусимо покладатися лише на силу та мужність наших воїнів, — зазначила підбиваючи підсумки засідання розширеної колегії голова Львівської ОДА Ірина Сех. — Лише вони зможуть захистити громади Львівщини від можливих агресій.
Ірина Сех поставила завдання головам РДА спільно із військовими комісарами виконати всі завдання щодо формування та забезпечення побуту майбутньої військової частини.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s