450 юних волинян змагались у іграх «Козацький гарт», «Сокіл(«Джура») і «Зірниця»

Posted: 23.05.2014 by rmclviv in Військово-патріотичне виховання
Позначки:, , , , ,

Упродовж трьох днів поблизу села Соловичі Турійського району Волинської області відбувався ІХ Фестиваль фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Волині «Нащадки козацької слави». Організатори цього патріотичного заходу – управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації, обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та обласний центр туризму, спорту та екскурсій. Для участі у заході зібрались понад 450 школярів зі всієї області.
Юні патріоти на березі мальовничого озера Велимче розгорнули намети і взяли участь у запеклих змаганнях, аби визначити найсильнішу, найвитривалішу, мужню і найспритнішу команду.
Вже кілька років поспіль програма обласного фестивалю «Нащадки козацької слави» поєднує три гри: обласні змагання фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу школярів України «Козацький гарт», дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру українського козацтва «Сокіл» («Джура») та військово-патріотичну спортивну гру «Зірниця».
На урочистому відкритті учасників фестивалю привітали заступник голови Волинської обласної ради Ігор Гузь, голови Турійської райдержадміністрації та райради, заступник Волинського обласного військового комісара з виховної роботи Володимир Бондарук та творчий колектив Турійського Будинку дитячої та юнацької творчості з художньо-мистецькою композицією «Україна — єдина країна». До слова, юнаки та дівчата, які готували цю мистецьку композицію, розгорнули на відкритті величезний прапор України. Такий, що під ним, як під шатром, помістилося близько 20 осіб.
Змагання розпочалися з презентації команд, які прибули з 12 районів області. «Візитну картку» свого колективу школярі представляли під гаслом «Моя Україна — єдина країна».
Як пояснив головний суддя змагань майстер спорту з туризму Олексій Оришко у випробуваннях «Козацький гарт» для учнів передбачено 8 видів різного роду герців: презентація команди, естафета, перетягування канату, орієнтування на місцевості «Козацькими стежками», човниковий біг, стрибки в довжину, стрибки через скакалку, а також, конкурс знавців історії українського козацтва. А військово-спортивна гра «Сокіл» («Джура») складається із 10 видів. Команди виборюватимуть звання кращих зі стройової підготовки, у змаганнях на «смузі перешкод», стрільбі, грі «Рятівник», боротьби «Навхрест», військово-спортивних іграх «Пластун», «Відун», конкурсах — «Таборування», «Ватра у колі друзів», «Презентація принципів лицарства». Коротше кажучи, випробування як фізичних кондицій, так й інтелекту.
Військово-патріотична спортивна гра «Зірниця» має іншу структуру і проходить у вигляді двох змагань, під час яких на учасників чекає чимало цікавих та непростих випробувань військово-спортивного спрямування. Наприклад, кидання гранати, вогнева та топографічна підготовки, долікарська допомога, біг на 60 метрів, човниковий біг, згинання та розгинання рук в упорі лежачи, підтягування на перекладені, а також конкурси військово-історичного спрямування та строю і пісні.
— Дуже добре, що всі ці ігри проходять одночасно, — розповів головний суддя змагань Олексій Оришко. — Тут зібралося багато хлопців та дівчат Волині, які під час здорової конкуренції знаходять багато нових друзів і на традиціях свого народу піднімають свій патріотичний дух. Дуже приємно спостерігати під час суддівства за тим, з яким завзяттям підростаюче покоління бере участь у всіх конкурсах.
Також Олексій Оришко зауважив, що проведення такого фестивалю дає організаторам значно економити витрати на проведення змагань, що позитивно відбивається на якості цього заходу та відпочинку школярів.
Додамо, що фаворитом змагань стала команда Волинського обласного державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Вже декілька років поспіль юні волинські кадети обов’язково беруть призові місця у різних номінаціях. Старший викладач ліцею майор Юрій Попович розповів, що його підлеглі ретельно готувалися до участі у змаганнях. Однак, з однією умовою, усі додаткові підготовчі заходи проходили без відриву від засвоєння основної навчальної програми.
– Звичайно, це додаткове навантаження, – відзначив офіцер. – Однак, учні ліцею залюбки беруть участь у такого роду заходах. Тому, навіть, змагаються між собою за право увійти в команду. Ну й, звичайно, як майбутні військовослужбовці, учні ліцею мають добрий командний дух і прагнення до перемоги. Так що мотивація у волинських ліцеїстів висока.
Один з підлеглих майора Юрія Поповича – ліцеїст 1-го курсу Андрій Кубай. Хлопець розповів, що ініціативу суперникам віддавати вони не збираються, і хоча це лише гра, але за перемогу будуть боротись запекло. Розповідаючи про себе юний лучанин відзначив, що у майбутньому мріє поступати до прикордонної академії, або ж до політехнічного вузу, де здобуватиме фах інженера-радіоелектронщика.
Упродовж декількох днів на березі мальовничого озера та у не менш живописних навколишніх соснових лісах розгорталися ігрові баталії. Підбиваючи підсумки фестивалю, можна із упевненістю сказати, що конкуренція серед команд-учасниць була запеклою. Переможці та призери були нагороджені кубками, грамотами та призами, які приготували їм управління освіти і науки облдержадміністрації, Волинське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, обласний центр туризму, спорту та екскурсій, Волинський обласний військовий комісаріат. Також найкращі команди вибороли право представляти Волинську область у Всеукраїнських заходах, які відбудуться згодом у різних містах України. І. звичайно, хочеться порадіти за майбутнє нашого війська – команду Волинського військового ліцею, яка здобула перше місце у своїй номінації.

Вадим БАКАЙ,

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s