Журналісти переконалися — батальйон територіальної оборони Львівщини приступив до виконання заходів з бойового злагодження підрозділів

Posted: 05.06.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , ,

Зрозуміти чим живуть Збройні Сили сьогодні. Чи хочуть резервісти — нині військовослужбовці ЗС України захищати свою державу? Наскільки боєспроможна українська військова техніка та озброєння? Чи можна вірити генералам? Ці та багато інших нагальних питань могли з’ясувати цивільні журналісти Західної України під час відвідування заходів бойового злагодження військових підрозділів, які тривають щодня на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що у Яворівському районі Львівщини.
Напередодні Дня журналіста більше 50 представників мас-медіа ознайомилися із програмою підготовки щойно створеного батальйону територіальної оборони Львівської області.
Журналістів зустрів начальник Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук і запропонував медійникам змінити цивільне вбрання на військовий однострій. Адже у польових умовах — це найкращий одяг. Для кожного гостя знайшовся камуфляж за розміром.
Після чого всі вирушили на перше навчальне місце, де командир батальйону територіальної оборони підполковник Андрій Кушнір розповів журналістам, що особовий склад опановує майстерність з обладнання блок посту та несення служби на ньому. Адже це завдання чи не основне у діях цього формування. Раптом лунають постріли і новоспечені військовослужбовці спішно та злагоджено займають оборону і відбивають напад. Далі досвідчені інструктори проводять розбір дій кожного солдата, жорстко оцінюють і дають необхідні рекомендації як правильно діяти. І, тренування повторюється раз за разом із урахуванням попередніх помилок.
Доречно зауважити, що у процес навчання батальйону вносять певні корективи й події, які відбуваються на Сході нашої держави. Воїни їх ретельно відслідковують і вчаться робити так, щоб не допустити втрат з нашого боку.
Кожен день для них насичений бойовою роботою. Підрозділи займаються окремими завданнями. На різних ділянках полігону воїни Львівського батальйону опановують й інженерну справу, відпрацьовують елементи РХБ захисту, стріляють зі всіх видів стрілецької зброї, оволодівають навичками тактичної підготовки тощо. Особливу увага командування батальйону звернуло на психологічну підготовку воїнів. Її стійкість вони набувають на психологічній полосі перешкод, протяжність якої сягає 1,5 кілометри.
Разом з тим представники мас-медіа змогли скуштувати «солдатського хлібу». Спочатку їм запропонували вдягнути стальні шоломи та армійські бронежилети. Після цього всі охочі мали можливість виконати вправи стрільб з АК-74, ручного кулемета, снайперської гвинтівки та пістолета Макарова. Найскладніше було тендітним дівчатам — армійський дрес-код своєю вагою тягнув до землі й сковував й до того ж невпевнені рухи. Проте у влучності деяких красунь могли позаздрити вправні стрільці-чоловіки. Але цього дня результат у журналістів був на вторинних ролях — головне участь.
Не довелося нудьгувати медійникам й на танкодромі. Бажаючих проїхатися із «вітерцем» на броні вишикувалася ціла черга. Всі охочі впевнилися, що бойова техніка справна і перебуває у надійних руках досвідчених механіків-водіїв. Навіть болото на обличчях не могло сховати захоплення цивільних людей.
Журналісти цього дня впевнилися, що весь особовий склад Збройних Сил України, зокрема й новоствореного батальйону територіальної оборони Львівської області, проходить навчання відповідно до Статутів ЗС України. Солдати навчаються та тренуються з урахуванням сучасних вимог. Також репортери на власному досвіді переконалися, що охорона державної цілісності у складі ЗС України справа складна і відповідальна. Боронити державу потрібно вчитися тривало та наполегливо.
Наприкінці візиту представників ЗМІ до Міжнародного центру миротворчості та безпеки голова Львівської обласної ради Петро Колодій, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Йосип Ситник та начальник Академії генерал-лейтенант Павло Ткачук подякували журналістам за їхню роботу та відзначили кращих із них грамотами за високий професіоналізм та громадянську позицію у висвітленні процесів, що відбуваються у сучасному військовому середовищі.
— Хочу подякувати усім представникам ЗМІ, які об’єктивно та чесно інформують про діяльність Збройних Сил України та всіляко нас підтримують, — підкреслив начальник Львівського гарнізону. — Ми ведемо війну проти одного агресора, який нехтує міжнародне право та елементарні норми людської моралі. Але вірю, що нашими спільними зусиллями, за постійної підтримки один одного, ми переможемо та збережемо нашу рідну Україну єдиною, непорушною та благополучною.

Вадим БАКАЙ.

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s