Підготовка до бою

Posted: 11.06.2014 by rmclviv in Новини та події
Позначки:, , , ,

Працівники рівненської військової ремонтної бази нині працюють в дві зміни. Адже, зважаючи на складну ситуацію на Східній Україні, їм слід терміново відновити значну кількість бойових маших та спецтехніки.

Аби самохідну артилерійську установку знову поставити “на гусениці”, фахівці працюють цілий тиждень. Замінили коробку передач, закріпили двигун, поставили нові фільтри. Попереду – “продзвін” електрики та налаштування системи ведення бою. Бронемашина півстоліття мирно простояла без діла. Але через російську військову агресію її довелося приводити до ладу.

В’ячеслав Бушко, майстер цеху ремонту: “Коробку передач замінили, бо ту вже розбили повністю. Двигуна ставили на місце, бо десь вони хотіли його зняти і все.” 

На рівненській ремонтній базі ще рік тому збиралися скорочувати працівників. Нині всі працюють в дві зміни та навіть виходять в нічний час. На всій Західній Україні є лише одна така військова частина. Тож “бетеери”, протитанкові гармати, міномети та “Гради” надходять сюди на ремонт звідусіль. Тут відновлюють паливні насоси. На стелажах чекають своєї черги майже дві сотні запчастин. Поряд за стіною ремонтують накатники гармат. Від їхньої справності залежить не лише влучність пострілу, а й життя усього екіпажу бойової машини. Також ремонтники отримали наказ підготувати нові БМП замість знищених під Волновахою. Нині вони знімають застарілі радіостанції та облаштують більше місць для десанту. А ще тут освоїли пошиття шлемофонів. Справа, кажуть швачки, непроста – головний убір танкіста складається із 47-ми елементів.

Техніку тривалий час не експлуатували. Більше того – через брак комплектуючих планові ремонти проводили лише на папері. Нині ремонтники отримали всі необхідні для відновлення матеріали. Але вони не можуть сказати, чи надовго їх вистачить при поточних об’ємах роботи. Сьогодні на базі покриваються іржею тисячі одиниць спецтехніки, виставленої на продаж. Її можна було б розібрати на запчастини, яких наразі так бракує Збройним Силам. Одначе поки що це питання зависло у повітрі. Ремонтники сподіваються, що вже найближчим часом вище військове командування дозводить їм розпоряджатися цими металевими привидами радянської епохи.

Вадим Рудніцький, начальник ремонтної бази ОК “Північ”: Для того, щоб їх відновити та поставити у стрій – процес досить затратний. А якщо елементи використовувати для відновлення іншої техніки (є такий термні “технічний канібалізм”) – це себе дуже виправдовує фінансово.” 

Тут вірять – відремонтована техніка потрапить до дбайливих рук і буде ефективно виконувати бойові задачі та рятувати життя українських вояків.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s