Журналістика і війна

Posted: 04.07.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, , , , , ,

3 липня у Львівському прес-клубі відбувся круглий стіл, під час якого військові фахівці мали нагоду обмінятися думками із представниками провідних мас-медіа України та регіону із приводу того, як працювати в умовах інформаційної війни та здійснювати подачу інформації через ЗМІ в особливий період.
Співорганізатором заходу виступив Регіональний медіа-центр МО України. Для участі було запрошено керівника ЛОО «Спілка офіцерів України» Петра Костюка, військового капелана отця Степана Суса, представників громадських організацій, редакторів та провідних журналістів друкованих та електронних видань, телебачення та радіо. Модератором круглого столу став відомий львівський журналіст та аналітик Роман Шостак.
Питання, які порушувались упродовж майже двогодинної зустрічі, оберталися навколо проблем, пов’язаних із висвітленням бойових дій на Сході України, їхнього соціального, інформаційного та політичного підґрунтя. Вкотре військові журналісти висловили цілком обґрунтовані побажання до цивільних колег – уважно «відфільтровувати» інформацію, яка стосується силового блоку та їхніх дій.
– Насамперед, репортерам потрібно подавати лише перевірену інформацію і таку, яка не нашкодить Збройним Силам України. У цьому переконували військові журналісти. Адже левова частина часу силовиків витрачається на спростування неправдивої інформації. Також неприпустимо у теперішній час робити піар на загибелі чи каліцтві військовослужбовців, – зазначив керівник Регіонального медіа-центру МО України підполковник Олександр Поронюк.
Офіцер навів приклад спекуляції на інформації, яка своїм оприлюдненям наносить шкоду, пригнічує морально-психологічний стан не лише військовослужбовців, але й населення. Це, зокрема, зловживання демонстрацією загиблих та скалічених українських військових, інших мало етичних епізодів.
Військовий журналіст також підкреслив, що трапляються випадки, коли не причетні до війська публічні особи прагнуть зайвий раз «засвітитися» у ЗМІ і повідомляють неправдиву інформацію. Зокрема, нещодавно був випадок, де одна особа повідомила про десятки загиблих внаслідок одного з боїв у зоні АТО. Жертв було в рази менше, але це спричинило бурю негативних емоцій та переживань серед батьків та рідних солдатів. Тому слід пам’ятати: коментарі з цих питань можуть надавати лише офіційно уповноважені джерела інформації. Зокрема, це прес-центри АТО, РНБО, прес-служба Міністерства оборони України, регіональні медіа-центри МО тощо.
Загалом, значну частину обговорення було приділено етичній стороні журналістської діяльності у цей період. А також, питанням збереження державної таємниці, коректної роботи журналістів у зоні проведення АТО, підтримання журналістами в матеріалах державних інтересів та питань національної безпеки.
Крім того, офіцерами Регіонального медіа-центру МОУ для колег було розроблено методичні рекомендації щодо коректної роботи з висвітлення діяльності ЗСУ та інформацією військового характеру. Зокрема, там вказано, яка саме інформація є обмеженою для висвітлення репортерами.
Під час круглого столу вдалося встановити зв’язок з речником АТО полковником Олексієм Дмитрашківським. Він повідомив журналістам про хід антитерористичної операції та висловив декілька порад для журналістів, які беруться за висвітлення військової тематики, поділився практичним досвідом роботи у бойових умовах.

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s