Львівський батальйон територіальної оборони готовий до виконання завдань

Posted: 04.07.2014 by rmclviv in ВАЖЛИВО!!!
Позначки:, ,

На Львівщині особовий склад батальйону територіальної оборони завершив програму бойового злагодження підрозділів і готовий до виконання завдань за своїм призначенням. Слід зазначити, що військовослужбовці мали можливість щодня займатися на навчальних місцях Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Для проведення занять з бойової підготовки із бійцями територіального батальйону залучалися досвідчені військовослужбовці, які пройшли миротворчі місії і мають чималий досвід ведення сучасних бойових дій. Зокрема рядовий та сержантський склад опановував премудрості несення служби на блок-постах, під час охорони важливих об’єктів, супроводження конвоїв, відбиття нападів терористів, звільнення будівель. Окремо кожен військовослужбовець навчився надавати першу медичну допомогу у разі різноманітних поранень. Для якісного проведення занять з медичної підготовки залучалися професійні лікарі медицини катастроф.
Як зазначив командир батальйону підполковник Андрій Кушнір, програму бойового злагодження бійці перевиконали майже удвічі.
— Часу для навчання багато не буває, — сказав комбат. — І якщо нам вдалося значно перевиконати практичну програму підготовки, ще один місяць тренувань не був би зайвим. Військовослужбовці часу не гаяли, досвід набували швидко і якісно, тим більше, що більшість з них проходила військову службу у Збройних Силах та Внутрішніх військах. Відновлення їхніх навичок тривало швидше і вони всіляко допомагали новачкам опановувати армійську справу.
Позитивним фактором їхнього вишколу став і постійний громадський контроль за матеріальним і військово-технічним забезпеченням батальйону. Відкритість, вимогливість громади до забезпечення бійців всім необхідним дозволила якісно укомплектувати підрозділи.
— Без проблем не обійшлося, — говорить підполковник Андрій Кушнір. — Те взуття, яким нас забезпечили на початку формування батальйону, не витримало й двох днів експлуатації у польових умовах. Виробник цього «дива» навіть намагався зробити «ремонт», але ходити у такому взутті не просто неможливо, а шкідливо. Проте вирішити це питання нам вдалося — всі військовослужбовці отримали врешті-решт добротні шкіряні черевики із високими берцями, які не бояться жорсткого атмосферного впливу.
На стройовому огляді підрозділів були присутні представники влади області, зокрема перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Йосиф Ситник та депутат Львівської облради — голова комісії із сприяння Збройним Силам України Ярослав Мудрий. Командир батальйону продемонстрував укомплектованість військовослужбовців новими бронежилетами та спеціальним екіпіруванням.
— Бронежилетів ми отримали достатню кількість для виконання бойових завдань, — зазначив підполковник Андрій Кушнір. — Днями близько 200 бронежилетів нам надали в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ще 50 надійдуть незабаром. Всі взірці бронежилетів ми перевірили на міцність — тримають кулю від СВД.
Командири підрозділів теж долучилися до процесу комплектування, зокрема командир однієї з рот знайшов спонсорів, які допомогли закупити обмундирування, розгрузки, засоби індивідуального захисту та, навіть, декілька коліматорних прицілів для зброї. А одному бійцю з Червонограда, наприклад, обмундирування, засоби захисту та амуніції закуповував увесь колектив шахти, на якій він працював.
Представники влади ретельно занотували побажання військовослужбовців щодо покращення їхнього екіпірування та запевнили, щодо сприяння у вирішенні цих питань. Разом з тим вони цього разу приїхали до військових не з порожніми руками — для особового складу привезли достатню кількість комплектів спеціального одягу, який захищає від дощу.
Настоятель першого гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, що у Львові, отець Степан Сус забезпечив всіх військовослужбовців молитовниками воїна, прочитав молитву, благословив на ратну службу та окропив всіх свяченою водою.
Привітати воїнів Львівського батальйону територіальної оборони приїхав Народний артист України, соліст популярного вокального гурту «Ватра» Мар’ян Шуневич. Настрій бійців батальйону він підняв виконавши відомі пісні «Родина», «Пшеничне перевесло» та «Молода Україна».
А керівник 58 будинку офіцерів Віталій Провозін передав для бібліотеки батальйону книжки, які зібрала волонтерка-журналістка Лана Борисова за допомогою сучасних письменників Західної України.

Вадим БАКАЙ.

Залишити відповідь

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s